Esim... Daciaa myydän saksassa enemmän kuin toytaa jopa mb ja yleensä euroopassa tilastojen mukaan,,,Mutta suomessa vaan iskostuu ihmisten mieleen tietyt merkit<<
Vastaukset 13
- hermo.ei.kestä
Joka on kerran ajanut huutavalla pikkuhybridillä ylämäkiä yrittäen pysyä muun liikenteen tahdissa, ei taatusti enää koske hybridiin.
- aasialainenEiHaluaKestoa
Suomalainen juo Juhla Mokkaa, se kertoo jo aika paljon sivistyksestä ja maailmantuntemuksesta. Toyota on aasialaisten halpismerkki ja siellä yleisin, mutta ei missään sivistysmaissa.
- laatutietoisilleDacia
Dacia tehdään kuitenkin modernimpaan tekniikkaan kuin Toyota, vaikka onkin Renaultin vanhaa tekniikkaa. Dacia on myös kaikessa parempi, eikä ruostu Toyotan tyyliin. Dacia on myös paljon kauniimpi auto.
- Vainainoastaan
Saksassa myydään vaan premiumeja, jos uskomme märkäkorvaisia asiantuntijoita näillä palstoilla.
- laatu
USA ei ole sivistysvaltio? Siellä eniten myyty henkilöauto merkki sattuu olemaan toyota.
- MietiVähänTarkemmin
Onko sinusta Usa sivistysvaltio? Trump pressana ja ajavat paskoilla autoilla, kuten Toyotalla. Siirtolaisia suurelta osin koko porukka ja punaniskoja ja orjia.
- Ehkämiettisin
MietiVähänTarkemmin kirjoitti:
Onko sinusta Usa sivistysvaltio? Trump pressana ja ajavat paskoilla autoilla, kuten Toyotalla. Siirtolaisia suurelta osin koko porukka ja punaniskoja ja orjia.
Siirtolaisia on hyvin paljon mm. Saksassa. (n. 16 miljoonaa ei Saksassa syntynyttä)
- turhaVäittääMuuta
Saksa on silti sivistysmaa ja sen tietää kaikki. Jenkkilä on sivistymättömien maa jotka eivät tiedä mitä muualla päin maailmaa tapahtuu.
- AllesSchaisse
turhaVäittääMuuta kirjoitti:
Saksa on silti sivistysmaa ja sen tietää kaikki. Jenkkilä on sivistymättömien maa jotka eivät tiedä mitä muualla päin maailmaa tapahtuu.
Saksa on paska maa totesi räty aikoinaan ja samaan johtopäätelmään olen tullut itsekkin riittävän montaa kertaa siellä käyneenä.
- Euroopaneläjä
AllesSchaisse kirjoitti:
Saksa on paska maa totesi räty aikoinaan ja samaan johtopäätelmään olen tullut itsekkin riittävän montaa kertaa siellä käyneenä.
Saksa on loppujen lopuksi ihan ok maa asua vaikka siellä joitakin omituisuuksia onkin. Byrokraattinen mutta tehokas. Lopettaisivat vain typerän sekoilunsa elintasopakolaisten kanssa ja hyväksyisivät vain työhön tulevat maahanmuuttajat. Samaa voisi suositella teille sinne Suomeenkin.
- Vale_emävale_tilasto
laatu kirjoitti:
USA ei ole sivistysvaltio? Siellä eniten myyty henkilöauto merkki sattuu olemaan toyota.
Tuo tulkinta vaatii sen, että eniten myydyt autot diskataan sillä, että mukaan otetaan vain sedanit.
japanissa myydään pelkästään toyota corollaa enemmän kuin kaikkia saksalaisia autoja yhteensä. kertoo jo aivan kaiken, eihän sivistysvaltioihin (japani, usa) saa edes viedä esim. skodaa.
- hitaasti.hiljempaa
Olikos Corolla juuri se auto, jota ei suositella yli 100 km/h nopeuksille turvallisuussyistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t921098Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää228850Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️73836- 53714
On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien70676Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞34602- 41560
- 47549
Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh29547Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä30535