Ostin tori.fistä kolme Arabia Kilta lautasta täydentämään vanhaa kalustoa, 5 €/kpl, niitähän ei enää liikkeissä myydä. Yhdessä oli leima. Kahdessa ei ollut, mutta olivat kyllä tasan samanlaisia. Myyjä väitti, että niissä on kylmäpainettu (?? en ihan tarkkaan muista miten ilmaisi) leima, joka lähtee pois kun lautasta pestään paljon. Että lautaset on kyllä ostettu yhdessä ryppäässä.
Voiko olla mahdollista? Olisiko mahdollisesti kakkoslaatua?
Isosta rahasta ei ole kyse, mutta olisi kiva jos joku tietäisi totuuden.
Arabia Kilta lautaset
tulinko.narratuksi
0
170
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1214580Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv692642Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?801675Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91156- 66872
- 45865
- 21863
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu120833Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N67817Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50789