Nyt kun Tuukka Taponen ei enään ajele raketeissa niin isäukko on ruvennut tekemään raketin huoltoja ja vanhoja pojan kisamosiakin tuntuisi olevan tarjolla, onko kokemuksia?
Marko Taposen raket moottorit ja huollot ?
12
3132
Vastaukset
- 8758589
Eikös ne kulkeneet tuukallakin , päättele siitä , joka koneesta vaan ei saa kulkukonetta. Osta 5 mosaa ja kasatkaa niistä . Siinä hiukan näkökulmaa kuinka sitä voi aloittaa etsimään.
- parasmosamies
Todellinen mosamies saa koneen kuin koneen kulkemaan! Paras mosamies jonka tiedän asustelee pohjanmalla, Ota häneen yhteyttä ;).
- Anonyymi
Jos saa työstää, mutta kun ei näissä luokissa saa. Esimerkkinä vanhat kf ja nykyiset ok moottorit on tasaisempia koska toleranssit on annettu ja ei muuta ku lastua lentämään. Ei tarvi kaivella kultamunia. Kuka sitte tietää mistä ja miten paljon pitää ottaa. ;) mitä vapaaviritteisemmät moottorit, sitä tasaisempia ne on. (Huom! arvot joita ei saa ylittää/alittaa)
- R95
Kaikki koneet ei ole kultamunia eikä niistä sellaisia saa, mutta Taponen saa kyllä koneesta kuin koneesta kaiken irti mitä siitä voi ottaa ..
- wrwerwetreyt
höpöhöpö, osti ruotsista valmiita kulkevia koneita ja väitti että itse on koneen tehnyt.
- RSJ
täällähän on oikeen itämaan tietäjiä paikalla ..
- Anonyymi
Mites noi pohjolan raketit kulki raketti aikana puusilmär voi kysyä tinoxilta ostin koneen ja sillä voitettiin sm ja todella monta muuta kisaa
- Iyybg
Kannattaa olla aika tarkka. Kun oikee katsastaja osuu paikalle niin saaattaapi tulla pikku ongelmia. Vauhtipyörien , kanavien ja kaasareitten kanssa. Meinaan sitten kun ei ookkaaan kaveria katsastamassa
- Anonyymi
Myös bensat oli eri luokkaa kuin muilla kilpailioilla. Todettu ei paska puhetta. Katsastus sanoi, meni kuulemma mittari rikki. Ha haa että tälläänen katsastus päällikkö ja mosamies. Vilpillä.
- Anonyymi
Ja ketä tää katsastuspäälikkö sitten on?
- Yjjggr
Sääliä saa ilmaiseksi, kateus täytyy ansaita!
- Huvittunutko
Eikö bisnes luista kun tarttee tänne mainos laittaa
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2053121Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391600Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus931451- 891349
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461314Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1551228Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121168Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze123999Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89922Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44803