On se merkillistä, että täällä ei saa kirjoittaa sanaa "homoseksuaali". Heti kun teen aloituksen, jossa kerrotaan täysin asiallisesti Jarista ja siitä, että aloin fanittaa häntä tultuaan kaapista ulos, poistetaan koko keskustelu. Ne keskustelut, joissa Jaria haukutaan vanhaksi, läskiksi jne. saavat olla koskematta. Sekä kirjoituksistani valittavat, että niitä poistavat moderaattorit ovat homofoopikkoja, jotka pitäisi lähettää uudelleen koulutukseen suvaitsevammiksi.
Vastaukset 1
- Ei_syytå_huoleen
Kaiken poistelun hoitavat automaattisesti toimivat robotit, eivät ihmiset. Yksi omista kirjoituksistani poistettiin Kielet ja käännökset -palstalta, kun rohkenin kysellä tv-selostajan käyttämän keli-sanan oikeellisuutta. Huonosti suomea osannut selostaja ilmeisesti tarkoitti sanalla "keli" säätä.
Kun valitin asiasta Suomi 24:n ylläpidolle, asiaa pahoiteltiin, ja kirjoitukseni julkaistiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "4202111- 2111795
- 1521562
- 1231406
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh291246Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2571062- 114958
- 18912
- 75868
- 26725