Selittämättömät arvet kropassa

FlippinHeck

Onko kellään muulla selittämättömiä arpia kropassa, tai edes yksi arpi? Itsellä on oikean polven kyljessä, vähän polven yläpuolella vaalea juova ihossa, kuin leikkausarpi, siisti mutta selvästi erottuva 2-3cm pitkä jälki. Minua ei kuitenkaan ole koskaan leikattu tuosta kohtaa eikä muistaakseni ole tullut tuohon kohtaa minkäänlaisia osumiakaan. Muistaisin kyllä jos olisi noin iso osuma tullut että 2-3 cm pitkä viilto, sellainenhan vuotaisi hirveästi vertakin ja vaatisi varmasti käynnin terveyskeskuksessa tai sairaalassa ja ompeleilla paikkauksen. Pienemmistä naarmuistahan ei jää pysyvää jälkeä.
En edes tiedä missä vaiheessa tuo jälki on ilmestynyt... O_O

4

244

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • surunpilaajat

      No se sattunut niin pienenä ettet voi sitä muistaa. Suurin osa lapsuuden muistoista on muuten valemuistoja jotka muovautuvat myöhemmällä iällä. Ihmisellä kun ei ole mitään kovalevyä päässä mihin kaikki tallentuisi pysyvästi. Entisiä asioita unohtuu jotta uusille muistoille tulisi tilaa.

      • FlippinHeck

        Olen 43v joten periaatteessa teoriasi voisi toimia, paitsi että tätä jälkeä en ole huomannut kuin vasta aikuisiällä.


    • skeptokraatti

      Ja kohta jo kirjoitat tarinaa, kuinka polvessasi oleva arpi on todiste kaappauksesta?

      • FlippinHeck

        En minä ole puhunut mitään sellaisesta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      410
      5946
    2. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      113
      3348
    3. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      53
      2307
    4. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      25
      1869
    5. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      61
      1005
    6. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      108
      983
    7. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      59
      974
    8. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      105
      960
    9. Miltä se tuntui

      Miltä se tuntui, kun ymmärsit minun ikävöineen sinua?
      Ikävä
      78
      881
    10. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      41
      877
    Aihe