Asun kerrostalossa mieheni kanssa ja ollaan meititty koiran hankkimista.
Toiveena olisi keskikokoinen ja mieluiten pystykorva.
Mies on ajatellut saksanpaimenkoiraa, osaako joku kertoa olisko saksanpaimenkoira hyvä kerrostaloon, liikuntaa koira sais kyllä kunnolla ja monta tuntia, tietysti päivisin töiden takia koira joutuis olee yksin.
Ehdotelkaa rotuja, kiitos! =)
Keskikokoinen koira kerrostaloon
Sakermanni
2
120
Vastaukset
- sakumies
sopii sakemanni hyvinkin,,,ei vie paljon tilaa,,,ja oppii päivän rytmin hyvin,,
- Fghkmhf
Pystykorvat taas yleisestiottaen huonommin, koska ne on tarkoituksella kehitetty haukkuviksi koiriksi, ja se on tietenkin erittäin epätoivottu ominaisuus kerrostalossa.
Maalla on sit aivan toisin.
Tietysti yksilöllisiä erojqkin löytyy.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1252049
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1301533En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k931376- 631244
Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1381176The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut121101Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall223922- 155881
Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57813Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20779