Poikaystävä ei pidä häpyhuulistani

Damnb

Olen 24 vuotiaa nuori nainen ja minulla on luonnostaan isot häpyhuulet. Ongelmanani on että poikaystäväni ei tykkää isoista häpyhuulistani, pitäisikö mennä leikkauttamaan?

23

1440

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mene ihmeessä...miksi kysyt

    • Reinomies

      Kyllä pitää! Tietenkin jos yhtään välität hänestä

    • Viiskymppinenukko

      Kaikenlaisia pöljiä sitä meissä miespuolisissakin on?! Sano sille että olepa sitten ilman pillua, jos ei miellytä. On se kumma, että pitäis olla naisen pillu kuin lapsen värkit. Suurin osa häppäreistä on aikuisilla naisilla kuvaamasi laisia ja eipä ole tähän mennessä tahtia haitannut eroavuudet.. Älä nyt hitossa ainakaan leikkelemään ala kalleuksiasi..

    • 00okli290

      Ne kannattaa leikata itse. Otat muutaman siiderin ja leikkaat huulet vittuun

      • Lippuan

        Eikö tässä tapauksessa nimenomaan leikata häpyhuulet vitusta - ei vittuun.


    • surkeuden.surkeus

      Jos mies edes sanoo jotakin, josta ei pidä naisen ulkonäössä, on moukka. Lisäksi useimmat miehet pitävät runsaista häpyhuulista, pitävät kovasti ja kiihottuvat.

      Amerikkalainen viivapillun ihanne on alunperin syntynyt häveliäsyyssyistä. Kun kulttuurin vapautuessa tuli lopulta soveliaaksi esittää miestenlehdissä myös paljaita naisen sukupuolielimiä, ei kuitenkaan ollut soveliasta esittää normaaleja reheviä elimiä suurine häpyhuulineen. Viivavittu oli kevysversio, joka juuri ja juuri oli sallittu amerikkalaisessa sievistelevässä kulttuurissa.

      Euroopassa, ja niin myös meillä, kehitys oli luontevamman katsannon takia erilainen. Heti, kun ryhdyttiin julkisemaan alastonkuvia, naisella oli vittu paljaana, rehevänä ja auki, juuri samanlaisena ja todellisenkaltaisena kuin yhdynnässä. Häpyhuulia ei ujosteltu, vaan ne esitettiin ihailtavaksi.

      Pieni osa miehistä on kuitenkin luonnostaan viivavitun kannalla, pieni osa on myös amerikkalaisen vaikutuksen saaneita.

      Teeveessä oli hollantilainen elokuva, jossa tyttö sai Amerikassa häpyhuulenleikkauksen puoleen hintaan, kun esiintyi elokuvassa. Tytöllä oli luonnostaan kauniit häppärit, eikä edes isot. Äitinsä, joka myös piti leikkausta aiheellisena, oli valmis maksamaan toisen puolen, jotta tytön unelma toteutui. Tulos oli tietysti huonompi kuin alkuperäinen.

      Toisessa teevee-elokuvassa, saksalaisessa, haastateltiin yksi (!) mies, joka ei pitänyt näkyvistä häppäreistä. Tästä vedettiin suora linja, kuin olisi todistettu, että miehet (!) eivät pidä ulkonevista häppäreistä. Filmissä käytettiin menetelmää, jossa isoihin häpyhuuliin ruiskutettiin täyteainetta, jolloin pienet jäivät viivavitun piiloon. Ohjelma oli tendenssimäinen. Tyttöjen ulkonäköneuroosit selitettiin miesten aiheuttamiksi, vaikka todellisuudessa suurin osa miehistä ajattelee juuri päinvastoin.

      Olet joutunut yhteen moukan kanssa. Taatusti hän on möläyttänyt muutakin asiatonta, ja möläyttää jatkossakin entistä typerämpiä. Tiedät että tämä on tulevaisuus. Itse pystynet arvioimaan kestätkö tällaista. Puhumalla ei tilanne muutu. Tsemppiä sinulle! Sinulla on ihanaakin ihanammat häpyhuulet. :-)

      • Tarkastelijatar

        RennostiM

        Miksi et kirjoita omalla nimimerkilläsi.

        Ovatko ulkonevat häpyhuulet eurokeskiset?


      • surkeuden.surkeus
        Tarkastelijatar kirjoitti:

        RennostiM

        Miksi et kirjoita omalla nimimerkilläsi.

        Ovatko ulkonevat häpyhuulet eurokeskiset?

        Ulkonevat häpyhuulet lienevät Euroopassa ja Amerikassa yhtä yleiset, mutta näissä maanosissa suhtaudutaan niihin eri tavalla, kuten edelläkin olen esittänyt.

        Näsäviisaat ja ilkeilevät kommentit ovat liki loppuneet, kun vaihtelen nimimerkkiäni. Nykyisin kirjoitan hyvin monilla nikeillä, jopa tapauksen mukaan. Myös rekattuja nimimerkkejä käytän lukuisia. Mikä saa sinut uskomaan, että vain rennostiM olisi minun "oma" nimimerkkini?

        Keljuttaako sinua jokin? Jos keljuttaa, kerro. Katsotaan, olisiko asialle tehtävissä jotakin.

        Eräästä asiasta pidän hyvästä syystä kiinni: naisilla on aivan ihanan kaunis ja suloinen vittu. Luultavasti sinullakin. En uskokaan, että haluaisit olla tässä suhteessa poikkeus. Tsemppiä sinulle! :-)


      • Tarmustiittori

      • surkeuden.surkeus
        Tarmustiittori kirjoitti:

        Rennosti M on tosiaankin sinun rekattu nimimerkkisi.

        Olethan myös yhtä vuolas täällä:

        http://eurocentricbeauty.blogspot.com/?m=1

        Miksi häpeät?

        Olet jo aikaisemminkin väittänyt, että kirjoittaisin blogia.

        x x x

        kachabali
        4.7.2018 22:23

        RennostiM: miksi et kirjoita omalla rekisteröidyllä nimimerkilläsi?!?

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/15288303/vitun-hyvaa-lauantaita#comment-93837004

        Miksi et kirjoita vitun kauneudesta blogissasi:

        http://eurocentricbeauty.blogspot.com/?m=1

        Kuljet ympyrää!

        x x x

        Olen sitä ikäpolvea, joka ei edes tiedä, mille alustalle blogia kirjoitetaan. En ole myöskään lukenut mainitsemaasi blogia, enkä tunne tarvetta lukeakaan.

        En häpeä seksiasioita. Naturalia non sunt turpia.

        Et myöskään kertonut vastausta kysymykseen, mikä sinua keljuttaa, joten en saata sinua auttaa. Mutta minulla on epäilys. Tyylisi näyttää siltä, että olet eräs loputon väittelijä, jolle en ole suostunut väittelykumppaniksi, Yrität saada minua provosoitua väittelyyn esittämällä kysymyksiä, jotka jo sisältävät vastauksen, mutta väärän: "Miksi häpeät?"

        Tuot esiin keskustelun "Vitun hyvää lauantaita". Otsikko ei ole minun kirjoittama. En koskaan edes leikilläni käytä vittu-sanaa kirosanana, vaan alkuperäisessä merkityksessään tarkoittamassa elegantin naisen kauneinta ja suloisinta omaisuutta.


    • Vaihda poikaystävää!

    • Kikkeliskok

      Poika"ystävä" vaihtoon vaan. Isot häpyhuulet ovat ihanat.

    • jasco

      Vaihda poikaystävä Miesystävään ja nautiskele naiseudestasi täysin rinnoin(ilman löylykauhaa)

    • j00kat

      Älä vaan leikauta pois.Mä ainakin rakastan isoja häppäreitä.Niitä on kiva nuoleskella,ja imeskellä.
      Nam.....M56v

    • ActionJackson

      Voit pyytää poikaystävääsi leikkauttamaan miehuutensa pois, sanot vain, ettet pidä siitä.

    • Vaihda poika ystävää ja etsi oikea ihminen rinnallesi kulkemaan

    • feed

      Onhan ne isot häppärit koomiset, vähän pelottavatkin, nielaisevat ison kalun. Turussa kävin yhtä 41-42v varattua nymfonaista kuksimassa kotonaan ja nainen selvästi piilotteli isoja häpyhuuliaan kädellä aina kun ne näkyvissä oli, nuollakaan ei olisi antanut, piti kättään edessä.

    • Vaihda poikaystävää.

    • ei.kiitos

      Mielestäni naisessa ei mikään ole niin vastenmielistä, kuin kalkkunan helttaa muistuttavat, lerpattavat ja hörhöllään olevat häppärit.

      • Kljjh

        Nehän vain kertovat että nainen on kiihottunut ja kiinnostunut sinusta. Sinunko naisillasi ei tällaisia kiihoittumisen merkkejä näy? Oletko miettinyt mistä se saattaisi johtua?


    • tottaon

      minuakin kiusattiin, aikoinaan koulussa "littinokasata" ee kiusata enää....

      • Kiusaaminen on aina väärin. Mutta mitä tuolla "littinokasata" tarkoitettiin?


    • bAIRY

      Et leikkauta,..nehän on ihanat miehen huulilla!

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vedonlyöntiä .

      Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka
      Ähtäri
      38
      3552
    2. rakastan jotakin

      en uskalla sanoa sitä täällä ääneen
      Ikävä
      11
      3368
    3. Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?

      Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?
      Ikävä
      148
      3138
    4. Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi

      pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?
      Ikävä
      103
      2635
    5. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      74
      2615
    6. Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka

      voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t
      6
      1478
    7. Minkä tunteen tunnet

      juuri nyt? ap kiitollisuuden.
      Tunteet
      44
      1435
    8. Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.

      Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli
      Maailman menoa
      400
      1166
    9. Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?

      Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos
      Tv-sarjat
      52
      1079
    10. Kaikkea hyvää kaikki

      Kaikkea hyvää kaikki ja positiivisia ja hyviä asioita. Kylmää on kovia pakkasia. Pikku hiljaa kevättä kohti taas. Voimaa
      Ikävä
      6
      910
    Aihe