Mitä ajattelisit jos naapurisi joka on vastakkaista sukupuolta, laittaisi sulle facessa kaveripyynnön, vaikka ette olisi jutelleet kuin muutaman kerran?
Olisiko se ahdistavaa?
Mitä ajattelisit naapuristasi
8
256
Vastaukset
- naapurisi
Minua ahdistaa tälläiset yöllä tehdyt turhat aloitukset
- Haluaisinnaapurin
Mun oikea naapuri kyllä oli nukkumassa yöllä. Joten ...
- Äläsuostu
Kyllä ahdistaisi. Itse kysyisin ensin, että sopiiko?
- Kyllänaapurille
Kyllähän ystävällisen kaveripyynnön voi lähettää mutta siitä voi myös kieltäytyä omin perusteluin. Kenenkään kanssa ei ole pakko seurustella eikä olla väleissä. Mutta jos et tule toimeen naapurin kannas niin sinun ongelmasi on sinussa itsessä eikä muissa.
- Kieltäydyn
omin perusteluin kohteliaasti toveripyynnöstä, olen siis viallinen. Sitähän sä tarkotit? Mä en tarvitse sociaalista mediaa avuksi jos vaihdan naapurin kanssa kuulumiset.
Suo täällä, vetelä siellä. - dfgdgfdggfdgd
En tiedä edes naapurieni nimiä (ok, sukunimen olen huomannut postilaatikossa), joten miksi suostuisin tuntemattoman FB-kaveriksi? En tiedä naapuristani mitään enkä halua tietääkään. Enkä taatusti antaisi sanankaan selitystä, jos kieltäydyn kaveripyynnöstä. Kieltäytymiseen ei tarvitse antaa perusteluja. Ylipäätään olen rajoittanut FB-kaverit vain niihin, jotka tunnen läheisesti (minulla on 20 FB-kaveria ja sekin on minusta aika paljon). Olen kieltäytynyt varmaan kymmenistä kaveripyynnöistä.
Minulla ei ole koskaan ollut riitoja naapurieni kanssa, mutta en tunne heitä ollenkaan. Ja tarvitseeko tietääkään?
ps. Tosin itse olen harkinnut FB-profiilini deletoimista kokonaan, koska sen käyttö on erittäin vähäistä.
- Käsikäy
Käsi käy, silmä ei näy. Käsi käy, silmä ei näy. Käsi käy, silmä ei näy. Käsi käy, silmä ei näy.
- voikyllä
Kuka ny enää on fasessa? Soon mennen talven lumia. Aika noloo kyll, jos täyskaimat saa kaveripyyntöjä "naapurilta".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741