Onko Viron rannikolla tällä hetkellä miten paljon sinilevää? Mitä tarkoittavat rannan lippujen värit? Vihreä, uinti ok? Keltainen, uinti omalla vastuulla? Punainen, uinti kielletty? Mutta sininen? Onko se viesti siitä, että ranta on puhdas?
Sinilevätilanne ja uimarannan lippujen värit?
4
429
Vastaukset
- kone-ev
Jos ui sinilevää sisältävässä vedessä kannattaa, kustannuksista huolimatta, lähteä heti Suomeen. Oireiden iskiessä täydellä voimallaan pääsee jo silloin tutun ja tehokkaan sairaanhoidon pariin. PS. älä luota siihen EU-kelakorttiin.
- MikäMukaKielletty
Punainen lippu tarkota muuta kuin vesi on 20 astetta tai yli. Näkee just silloin paljon lapsiperheitä uimassa.
- Tietenkii
Sininen lippu niin meri on jäässä..
- Uimarii
TALLINNASSA Piritan uimarannalla viilennystä merivedestä etsivät saavat luultavasti enemmän kuin toivovat, sillä vesi on alle 10-asteista. Tiputus yli hellerajan nousseesta päivälämpötilasta on hurja.
Samaan aikaan vajaat sata kilometriä pohjoiseen Suomenlahden rannikkovedet kipuavat yhä jopa 23–25 asteeseen. Tiistaina Tallinnan merivesi oli paikoin vain 6-asteista, kun monilla Helsingin uimarannoilla sai polskia yli 23-asteisessa vedessä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2534567Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1302985Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412752Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741730Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061574Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn221468- 551324
- 931235
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2051098- 471085