Meinasin juuri katsoa dna netti-tv:tä. Ilmoitti vaan että buffering. Ja lopuksi käski soittamaan käyttäjätukeen ja ilmoittamaan virhekoodin. No ei muuta kuin antennitelkku tulille ja katsomaan natgeoa. Kanavalta tuli dnan mainos ja siinä mainittiin "ei pätkintää". Totuus on näemmä tarua ihmellisempää....
ei pätki ei
6
276
Vastaukset
- Arvaustoimisto
Voisikohan liittyä tähän?
https://corporate.dna.fi/hairiotiedotteet?type=resttukari1&id=67169
Vikakanavissa ei ole mainittu Natgeoa. Tiedote kertoo, että "Digitalla korjaus käynnissä, tällä hetkellä ei arviota korjausajasta."
Digitan häiriötiedoitteissa on lueteltu useilla alueilla 18:30-19:30 aikana olleen häiriöitä Ylen, maikkarin ja nelosen kanavilla.
https://www.digita.fi/medialle/verkon_tila/digitan_verkkojen_huolto-_ja_vikatiedot/verkon_vika-_ja_hairiotiedot - perhonlento
Hienoa kuinka aktiivisesti Dnan asiakkaat moittii. Sama tilanne kaikilla operaattoreilla mutta laiskat viitsi vaivautua.
- reeänaa
Taas pätkii kesken formuloiden... Pärkkäle!
- jokavuosi
Ukkosen takia monissa kanavissa häiriöitä
- reeänaaa
kun täällä ei ole edes ukkostanut koko kesänä!
- jokavuosi
Olihan tossa monena päivänä se riittää vaikka ukkosrintama on kauempanakin ainakin tääl Uudellamaalla oli häiriötä vaikka ei paikallista ukonilmaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18010906Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-8710369Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2335801Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1804624Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313106- 1713105
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin391903Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2981498Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61330Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161254