Ralli tulee

Oletko valmis?????
71960
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 71

Vanhimmat

Ja minulta tulee aina ISO OO.. kun ukko näyttää kieltä.

Äänestä

täällä ootellaan, paita hampaissa

Äänestä

isäntien vapaa viikonloppu

Äänestä
  • Junttien nolaus klubi kokoontuu jälleen

    Äänestä

Niin turha tapahtuma!

Äänestä

9 kk päästä

Äänestä

Missä on liukkain pikis?

Äänestä
  • Asuntovaunuja on taas parkkiksilla ja niissä pääsee liukkaille pikiksille 50 eur laaki

    Äänestä

  • Pupparin fun pubin Back stakella

    Äänestä

  • Ja sitten on maanantaina päivystys ruuhkautuu kun nämä rapa juopot ryyppää sisuskalut piiputus kuntoon ja koipien välissä käy kuitina

    Äänestä

  • Öönnnöönn kirjoitti:

    Pupparin fun pubin Back stakella

    mitä nuo ouvot sanat ovat?

    Äänestä

  • Sitä jotta junttien ei tarvitse kaikkea hokasta

    Äänestä

  • rahhoo on
    pistetää haisoo

    Äänestä

  • Niiihhh kirjoitti:

    Sitä jotta junttien ei tarvitse kaikkea hokasta

    mikä se junttien hokasta on

    Äänestä

Aloitin jo nyt pakoputkeni rasvauksen, täytyy olla hyvä luisto rallien aikaan

Äänestä
  • Eihän ralleissa käy kuin tuulipuku kansaa ei niitä kiinnosta hoonata poikien suolia

    Äänestä

  • Ettsillälailla kirjoitti:

    Eihän ralleissa käy kuin tuulipuku kansaa ei niitä kiinnosta hoonata poikien suolia

    Elä puhu kun et tiedä

    Äänestä

Uuuh, mullakin heräsi henkiin katkarapu, luulin että se oli kuollut kun vaikutti vaivan elottomalle.

Äänestä
  • Niinhän se menee isolla on pieni ja pienellä iso

    Äänestä

lippa taakse ja menox

Äänestä

Meizi viritti MkII GTi Golfin juhla kondixeen ja kromi vanteet kiiltää. Stadin fani osasto tulee seuraamaan Rallya, Turusta, Mansesta ja Lahesta tulee support tiimit myös!!!! Et ei kaikki oo vaan tuulipukuja jotka seuraa ralleja, Suomen Amis scene on inessä myös!!!!

Äänestä
  • Siis amis juntit änkeää tänne nolaamaan itsensä mikäs siinä pääsee täss nauramaan oikein paskasesti teille hönöt.

    Äänestä

  • amis juntit elättää teidätkin yliopiston vihersontiaiset
    emme suuvaitse teidän aivopesu ideolokiaanne nyt emmekä tulevaisuudessakaan
    duunarit tän maan vielä pitää pystyssä
    ei paskan jauhajat

    Äänestä

20v. vanha Subarupaita laitettu tuulettumaan ralliviikonloppua varten
Liukasta keliä luvattu

Äänestä

Olisiko ralleissa tarjolla tutuille viskiä?

Äänestä

Yhtään ek:ta ei ole tullut nähtyä ja kuitenkin 18 kertaa on "rallissa" käyty.
Tsekkiä tai ukrainalaista ;D

Äänestä
  • Ou jee jännää

    Äänestä

  • Se on pelkkää yöpätkää

    Äänestä

  • Mieenkestää kirjoitti:

    Ou jee jännää

    mee kupparille hakemaan helpotusta tai käytä nilfiskiäsi

    Äänestä

ES saa pärisemään!!!

Äänestä
  • Kivaa juntit rulaa

    Äänestä

Moottoriurheilu on melkein synonyymi sanoille kaljottelevien lippalakkijunttien ördääminen.
ja jääkiekko on toinen.

Äänestä
  • Täytyyhän näillä olla joku syy tulla nolaamaan itsensä ihmisten ilmoille

    Äänestä

Säätiedotus: "sadekelinkumit" käyttöön
märkää ja kosteaa ajokeliä luvassa

Äänestä
  • Sehän selvä kun siksilijoiden klubi saapuu nolaamaan itsensä. Joten varautukaa paskaiseen naurun rämäkkään URPOT!!!

    Äänestä

  • Muistakaa NESTEYTYS

    Äänestä

Tippurivaaran erikoiskokeessa otetaan miehestä mittaa. Ottakaa jonotusnumero terveysaseman aulasta.

Äänestä
  • Heh heh voi siinä tohtorille olla ensviikolla ruuhkaa kun koipien välissä kutiaa ja kirvelee..

    Äänestä

Täytyypä todeta että näin maalaismiehinä kun ralleihin lähdetään ja siellä kauniita naisia niin kaikilla meillä on rallien jälkeen sillit kupissa.

Äänestä
  • Sinulla ei ole ku se tulpaton mopo navetan nurkalla.. Unohda nais haaveet ei naisia peräkamari nysvä ennenkään tarvinnut.

    Äänestä

  • Ettsillälailla kirjoitti:

    Sinulla ei ole ku se tulpaton mopo navetan nurkalla.. Unohda nais haaveet ei naisia peräkamari nysvä ennenkään tarvinnut.

    Laita sinä vaan sitä Nyrkkikyllikkiäsi

    Äänestä

Liukasta oli

Äänestä
  • Sinulla ei luista ku Suksi kesät/talvet

    Äänestä

Eilen tuli pätkä rallien harjoituksista teeveessä, no ei tuo vauhti päätä huimannut, sora kyllä lentää muta siihen se sitten jääkin, kyllä kun minä lähden civikillä niin vauhti on aivan eri luokkaa, paljon rajumman näköistä on meno ja sitten se vauhti vasta huimaa onkin kun Vaajakosken motarilla on kaasuläpät täysin levällään, mulla on civikissä kakskurkkunen kaasari!

Äänestä
  • sataa oikeaan
    loiva vasen
    antaa mennä vaan

    Äänestä

Jari-Matti -Latvavalta olisi jo aiko sitteen poistaa moottoriajoneuvoon koskeminen poliisin toimesta.

Äänestä

Ek 1 meni ukrainaan first time nimisen naiskuljettajan nimiin

Äänestä

Jatkossa eivät järjestäkään ollenkaan ralleja kuljettajille, automaattiset autot ajavat vain tietokoneohjattuna teitä, virhemarginaali on niin suuri jos on ihminen kuljettamassa.

Robottiautot ajelevat, mutta kyllähän Jyväskylän ralli on hauskaa katsella, jos et ole siellä missä pölyt lentävät silmille omalle omakotitalon alueelle ja kiviä nousee kun ralliautot jyräävät tien tasaikse... hiekka leviää.

Miksi eivät tee sillä tavoin kuin Saudi-Arabialaiset ennen formulakilpailuja: helikoptereilla kylvetään liimaa sinne dyyneille/reitelle jotta ei tule hiekkamyrsky.

Äänestä

Olisi hauskan näköistä kun rallikuski tulee kävellen pois irronnut auton rengas kädessä: oli suunnittelu virhe autossa, takarengas irtosi käteeni ajossa.

Ohjaustangon paikalle ilmaantui takarengas. Ohjaustehostajassa suunnitteluvirhe, kun ratti muuttuikin takarenkaaksi, kuin tieteiselokuvissa.

Äänestä

tänään pikis
ollaan huippu tikis
tikataan kuin singeri

Äänestä

Harju1 mahtavaa menoa tätä kansa rakastaa
antifantti vassarit voi tehdä leirinsä touho aallon mustankorkealle
teemana kärpästen sukupuolielämä helteellä
siinä on teille omma purtavaa viikolopuksi

Äänestä
  • Kaatamaan menossa
    Ralli on kansanjuhlaa

    Äänestä

  • Tulipa mieleen vain vilahti ajatus: entä jos kaikkien teidenkin keskiviivat piirrettäisiin sillei mutkitellen, pitäisi pysyä omalla kaistalla aina.

    Äänestä

  • Valtaosaa "kansasta" ei taida kuitenkaan pärinät kiinnostaa. Vaikka jonkun suommen leijjonaa kanniskelevan autonrassaajan mielestä kaikki muut ihmiset Suomessa ovatkin punavihreitä suvakkivassareita.

    Äänestä

aivan turhaa ja lapsellista

Äänestä
  • No tuo sinunkin ininä yhtä kuin kärpäsen paska Itämeressä.. Rallit on ja pysyy. En itsekään niistä perusta eikä niitä tarvitse seurata.

    Äänestä

Saako ajaa ilman paitaa?

Äänestä
  • Kaikki tuulitunneli hörhöt niin ku huvittaa vaikka munasillaan

    Äänestä

  • on nii hikiki
    sokka irti

    Äänestä

  • Niiihhh kirjoitti:

    Kaikki tuulitunneli hörhöt niin ku huvittaa vaikka munasillaan

    vaihda jo levyä vaihda jo levyä vaihda jo levyä

    Äänestä

Monkohan rengasta jää autoista jäljelle rallien jälkeen käyttövalmiina uusiin BMW-autoihin esim?

Äänestä

Näin se vain on ralli on melkein koko Suomen kansan rakastama laji
lätkäkää unohtamati
hieno päivä jyskälässä taas

Äänestä

Kaupungin asukkaille ralli on rasite. Kaiken aikaa pitää väistellä kännikaloja. Tilataksit tukkivat parkkipaikkojen liittymät. Ei minkäänlaisia mahdollisuuksia löytää henkilöautolle parkkipaikkaa ja päästä ydinkeskustaan asioimaan. Moottoritiellä ajellaan ylinopeutta, aivan järjettömiä audikuskeja ja prätkäkaahareita. Turhaa ruuhkaa, liikenteen vaarantamista ja juopottelua keskusta täynnä.

Äänestä
  • Missä on kännikaloja?
    Ydinkeskusta ei ole tukossa. Ralli tapahtumat eivät ole ydinkeskustassa. taidat olla trolli.

    Äänestä

  • fgdgdgdg kirjoitti:

    Missä on kännikaloja?
    Ydinkeskusta ei ole tukossa. Ralli tapahtumat eivät ole ydinkeskustassa. taidat olla trolli.

    Kaduilla oli perjantai-iltapäivänä kännikaloja, jotka kävelivät autojen eteen. Ja kyllä oli keskustan parkkipaikat kaikki tupaten täynnä, piti käydä Sepässä asioilla. Ydinkeskustaan ei saanut autoa mihinkään parkkiin!

    Äänestä

Ilmassa on suuren urheilujuhlan tuntua

Äänestä

Kenraalit to meni hyvin,oli liukasta ja vähän yliyrittämistä,vaan hyvin päästiin rytmiin.
Pe oltiin lennossa.Kaluston huoltajat vaihtui taajaan ja vankkurit liekeissä,tiiminä painettiin.
La toi mukanaan harmittavan keskeytyksen.
Huoltajien hinnakkuus pakotti keskeyttämään ja toki myös su tapahtuva paluumatka itään vaikutti päätökseen alkaa himmata.

Äänestä

Ralli tulee myös vuonna 2019!

Äänestä
  • Vaihda jo levyä idiootti Vaihda jo levyä idiootti Vaihda jo levyä idiootti

    Äänestä

Kitos jyväskylän kaupunki hyvästä rallista
Tulemme joka kerta uudestaan 2019 ja .....

Äänestä
  • Kiitos myös sinulle rallin järjestysmies sinisissä liiveiissä ...ajoit pois noin 30 henkeä kakaristo 14 vetomiehet alku p6 .... kiitos siitä ... osa oli ulkomaalaisia jotka kommetoivat hyvin tylsti kiitos finland..

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


siementävakoon kirjoitti:

Oletko valmis?????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu