mahtaako olla hyväki työnantaja
bernitz oy
12
2918
Vastaukset
- EX-Bernitz
Jos osaat nykimällä ajaa niin bernitzi on hyvä talo.
- RalfGoDuuni
Siis haluat ulkomaille hommiin??? pidä nyt sitten puolesi ettei koko palkka tule päivärahoina. Voi nimittäin vanhana ottaa päähän ,kun nykykäytännön mukaan eläke muodostuu koko työhistorian palkoista.Ja päivärahata eivät vaikuta eläkekertymään. Meillä on jo nyt ihan riittävä määrä pitkän päivätyöntehneistä kuljettajista nimen omaan ulkomaan kuljettajista jotka jonottovat kiltisti kirkon leipäjonoissa mm. Helsingin Myllypurossa leipäjonossa jossa 3 ihmistä rinnan ja jono on yli puolikilometriä pitkä' kun on ruuan jakelu Herttoniemen seurakunnan järjestämänä on joka viikko.
Nuorena tuntuu hemmetin hyvältä kun verottaja ei saa centin centtiä vaan päivärahat tulee puhtaana pankkitilille. Mutta voi sitä v...tuksen määrää kun eläketurvaote kompsahtaa postiluukusta sisään. Ajatelkaa nuoret ajoissa tätäkin asiaa. Moni yrittäjä tarjoaa edelleen palkanmaksuksi päivärahaa ja siihen syöttiin ei todellakaan kannata tarttua jos omaa eläkettä haluaa kerryttää.Palkka on palkka ja päivärahat siihen kuuluva lisä sellainen veroton bonus.- Eläke.Ukko
Tein koko elämän pimeitä töitä, keräsin valtavan kiinteistöomaisuuden, jota nyt eläkepäivillä vuokraan, elän tosi hyvin.
- ValehteleParemmin
Eläke.Ukko kirjoitti:
Tein koko elämän pimeitä töitä, keräsin valtavan kiinteistöomaisuuden, jota nyt eläkepäivillä vuokraan, elän tosi hyvin.
Et muuten tehnyt. Valehtelet ja tiedät sen itsekin.
- Puhallus
Suomen JÄTTIMÄINEN Eläke-Puhallus
http://jarnoahonen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/212583-suomen-jattimainen-elake-puhallus
- Anonyymi
Eipä kovin häävi talo ole työntekijän kannalta tuo turnipsi oy
- Anonyymi
Erittäin huono työnantaja, en suosittele kenellekään.
- Anonyymi
Onko firma vielä toiminnassa?
- Anonyymi
Suurin osa kalustosta näyttää olevan myytävänä Nettikone/mascus
- Anonyymi
Kyllä kannattaa lukea tämä ryhmä ennenkuin kyselee mitään:
https://ylilauta.org/ajoneuvot/26dpvj#post-268116515 - Anonyymi
Entisenä työntekijänä voin sanoa että oli hyvä työnantaja. Kertaakaan ei tullut riitaa työnantajan kanssa mistään ja yleensä kaikki sujui niinkuin sovittiin. Muu elämä vain pakotti toiselle paikkakunnalle töihin.
- Anonyymi
Tulos ei hyvältä näytä :
Yhtiön Bernitz Oy liikevaihto oli 1,34 miljoonaa ja tilikauden tulos -84 tuhatta. Liikevaihto laski 16,5%. Liikevoittoprosentti oli -6,7%.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot803671Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe373020- 792837
- 282674
- 192605
- 522342
- 192027
- 571957
- 581796
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola121718