treen Härmälän 2 surmaa

Olikohan vuosi noin 1991 kun Härmälässä tapettiin Salo.
Elokuussa 2004 löytyi Lepolan päiväkodin kohdalta surmattuna eino soininen.
Jokohan nuo tapaukset ovat selvitetty, vai onko tampereella selvittämättä edelleen (liian) useita henkirikoksia.
41226
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

tiedetään, näyttö vain ei riitä.

Äänestä
  • Salon tappaja tiedetään, näyttö vain ei riitä ! voiko tuota uskoa, laita nimen etukirj.

    Äänestä

Eino Soinisen murha onn selvitetty. tiiän asian, tunnen murhaajan. ^^ pelottavaa.

Äänestä

tunnen minäki tappajan, mutta istunu tuomionsa, sovittanu asiansa ja muutenki korjannu elämänsä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joko selvitetty kirjoitti:

Olikohan vuosi noin 1991 kun Härmälässä tapettiin Salo.
Elokuussa 2004 löytyi Lepolan päiväkodin kohdalta surmattuna eino soininen.
Jokohan nuo tapaukset ovat selvitetty, vai onko tampereella selvittämättä edelleen (liian) useita henkirikoksia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu