miksi haukka myy osakkeitaan torissa ja myyjän muut kohteissa ei näy muut myytävät kohteet vaikka myynnissä kymmeniä hakusanalla lomaosake löytyy paljon eikö yrittäjille ole merkintä yritys torissa? mitä haukka meinaa? miksi kaikki eri kohteet ei saman haukan alla?
omaloma.net tori myynti-ilmoitukset
9
908
Vastaukset
- Toivottavasti33
Miksei saa mikä miestä pännii. Mitäs se sinulle kuuluu oletko töissä yrityksessä? En ymmärrä miksi viikaat pilkkua joka-asiassa. Tori.fi ei mene osakkeet kaupaksi ainoastaan vihde-elektroniikka.
- Jjons
Ei taida mennä viikot kaupaksi omaloma.net sivuilla kun täytyy toriiin laittaa ilmoituksia. Varausmaksut omalomassa on ainaskin tönkkösuolattua karjalanpaistia. Huikoo vaikka ämpärin joisi vettä päälle. Ilmoittaja myyjälle toteutuneista kaupoista omalomissa peritään 10% provisio (minimi 690 euroa sis alv 24%). Tonnin kaupasta jää siis käteen 310 euroa omistaja myyjälle. No saahan sitä nykyään taksitkin hinnoitella vapaast mutta aikas suolaselta palkkiolta vaikuttaa. Holodayclubin kulut vaikuttaa tässä vertailussa suorastaan edullisilta.
- Langervist
15000€ kaupassa hcr:n kulut 6000€.Omaloman kulut tuohon verrattuna kohtuuliset.
- huonodeal
Edellisessä esimerkissä ihan ok, mutta omaloma ei myy tuon hintaluokan viikkoja. Kun katsoo omalomat nettisivujen viikkoja viikot ovat näitä normi ja rupuviikkoja joista pyynti /- 1000 eur. Sama asia selviää heidän nettisivuiltaan hinta-arvioissa erinäisistä viikoista. Tällaisesti hinnoitelluista viikoista omaloman kulut on ryöstöä, tuhkatkin pesästä. Herää epäilys että ihmisille jotka haluaa eroon osakkeesta niin tämä sopii eli 10 eur kun saan ja pääsen eroon osakkeesta, ok. Mielestämme on ihan reilua laittaa tällaisia ei niin kysyttyjä viikkoja huutokauppaan myyntiin.
- Järkihoi
Näkeehän nyt sokee Reettakin että omaloma sivuilla ei tapahdu mitään kauppaa, samat viikot myynnissä kuukaudesta toiseen ja mutta sit torissa yritetään myydä viikkoja. Ei taida kauppa käydä, sanoohan se jo tuo ryöstä palkkio. Yhdellä palkkioilla voi sitten maksaa kulut ja ostaa jotain ylimääräistä itselle. Ja mistä se palkkio tulee, että on ilmoitus torissa? Miksei omistaja tee itse ilmoitusta toriin. Kulu nolla 0 euroa. Saman näkyvyyden saa kuin kalliilla haukka omaloma
- Kjbnvbnhhh
Pyramidi huijaus
- saatanaperkele
En tiedä Tori.fi on nihkein kauppa saatanaoerkele siellä ei kauppa käy.
- nvvkbchj
Juu se riehuu minulle kun sai potkut huutokaupat comista mielummin olisin auttanut kaveria kuin rähissyt turvapalvelu vastaan rikollinen siinä ei tarvitse lopputulosta ennustaa. Metsä vastaa niinkuin sinne huudetaan.
- Anonyymi
Heh olio.♤
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen
"En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-83643923Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2523091Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy672523Kuka lääketeollisuuden lahjoma "professori" on tämän takana
Lääkäri Ari Miettinen on otettu kiinni poliisin toimesta. Ari on avoimesti tuonut esiin lääketeollisuuden bisneksen vast41805Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1821570Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa
MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har251570Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?
Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään661513Muistatko? Pete Parkkonen kohahdutti intiimillä videolla - Katso se tästä!
Pete Parkkonen sai kohujulkisuutta Kohta sataa -videolla. Nyt Parkkonen voi kohahduttaa Euroviisuissa ainakin silloin, j161129- 611032
- 94988