kohdistettu veronkorotus

”Olisitko valmis maksamaan 100/500/1000 euroa enemmän vuodessa veroja siitä, että valtiovalta hankkisi Juhanalle menolipun Timpuktuun?"
7160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

kuka on Juhana? Helmenkalastaja vai?

1Äänestä
  • KikyJuhana

    Äänestä

Miksi?
Ei eläkeläisten diili?
KiKy - kinkkinen kysymyskö?

1Äänestä

miksi malille lomaparatiisiin?....ennemminkin antarktikalle pingviinien seuraksi..

Äänestä

En tunne tai tiedä ketään Juhanaa, joten en olisi, matkailkoon omilla rahoillaan.

1Äänestä
  • Voisin antaa suosituksen: please retire.
    En pidä hänen poliittisesta roolistaan.
    Jotenkin jotkut ihmiset sekoavat, kun tuntevat olonsa liian tärkeiksi.
    Flow voi viedä mennessään...

    Äänestä

Apinan ja aasin risteytys = sekoomuslainen höpisijä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sössönsöö kirjoitti:

”Olisitko valmis maksamaan 100/500/1000 euroa enemmän vuodessa veroja siitä, että valtiovalta hankkisi Juhanalle menolipun Timpuktuun?"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu