Paino on vittu vie piilotettu jonnekinolkoon nyt 199kg niin eihän tuo kulje mitenkään kuin viimeisillä voimillaan! Koko ajan kaikki pelissä! Variaattori hukkaa tehoa niin kyllä on vastamäki ja vielä jos sattuu tuuli tuivertamaan niin kyllä on äitiä ikävä 95kg äijän! Vai onko moottorin luonne jotenkin hienon hanakka olemaan halukas vetämään? En tiedä ei ole kellään näitä uudempia vespoja.
Itseäni raivostuttaa laiskat vetelät moottorit ja siksi kiitä ei ole eikä tule perheeseen. Onko joku parempi kestävä moottori juttu vespoihin olemassa?
Uusi näköjään on fiksuinta ostaa kun hiukankin tarjous niin on läytetyn hinnat liki samoja! Onko vespojen omistajat jotenkin super ahneita? Käytetty ei ole lähes uudenhintainen haloo. Ei vespa ole kuin n 6000€ lelu uutena.
Vespa 300,21hv? Laiskako?
Vespavaimoajoonmyös
2
125
Vastaukset
- villunterä
Liity Painonvartijoihin, laardipyörykkä. Vespa on tehty normaalipainoisille henkilöille.
- MattiViikate
300cc Vespa kannattaa aloittajan kaltaisen asiaan perehtyneen henkilön toimesta viedä pajalle pientä virittelyä silmällä pitäen. Sopivaa avartelua sieltä täältä (moottori, putki, ilmanotto) ja puristusten lisäämistä hyväksi käyttämällä saat Vespaa ihan eri fiiliksen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1812486- 1832034
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1771915Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys1221721Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise311625- 1241552
Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1791245Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su1711195Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,671165Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c781155