Miksi mies ei maksa naisen

äitipuoliyrittääsopia

lasten ruokailua, vaikka naisen lapset asuvat samassa taloudessa, tosin miehen omistamassa taloudessa, vaan jakaa jääkaapin melkein kahtia et toi on meidän ja noi on teidän. Mun pitää siis ostaa omat ruuat meille. Aika naurettavaa jakamista. Jos joskus mun lapsi syö miehen lasten jugurtin tai jotain heidän puolelta tulee kauhee tappelu! Niin itsekkäitä lapsia ja tosta se just tulee kun ei halua jakaa mitään.
Minusta olisi ihan reilua että jääkaapissa ym ruuat olisi ihan yhteisiä. Vai pitääkö ostaa toinen jääkaappi ja meidän laittaa siihen lukko?
Miehen lapset ovat tarkkoja leluistaankin, niitä ei saa ottaa ja ovet on aina lukossa kun menevät äidille takasin. Eikö olis reilumpaa et mun lapset saisivat miehen lasten huoneet kun kerran asuvatkin täällä. Heidän vaatteitakaan ei saa lainaa, eikä huoneissa olla. Ihme tyyppejä. Yritin kerran avaa ovat mutta olis tullu rumat jäljet lukkoihin, etten avannu, meidän pitäs saada ovet auki, jotta voisimme hyödyntää heidän huoneitaan ja vaatteitaan. Mieskään ei komenna lapsiaan vaan hyväksyy asian äidistä puhumattakaan. En jaksa kauaa tätä jakamista. Kun joskus omistamme talon yhdessä ei miehen lapsilla ole mitään asiaa tänne.

5

545

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • LissuOnFörbi

      Maksatteko vuokraa asunnon omistajalle?

    • ffsdffas

      Avioerotilanteessa mies on lainsuojaton. Lapset menevät aina äidille ja miehen tehtävä on maksaa aivan kaikki.

      • uieureiuieruie

        Samaa mieltä. Mihellä on kaksi perhettä elätettävänään joten hyvä asia. Harvoin se nainen ehtii lastenhoidolta, shoppailulta ja siivoomiseslta töihin. Kyllä mies on velvollinen makselemaan perheensä. Tehkööt vaikka viittä työtä kunhan eka perhe saa suuremman potin sitten perheenrikkojat vähemmän.


    • Juovettävälillä

      Woe wittu mitä soopaa ,kaikkea se juopottelu teettää...

    • CS7

      Se mies muistaa sen toisen naisen vitun käryn ja on jäänyt siihen koukkuun, ja siitä mielivaltavoimaa niin paljon että on parempi kun jättää senkaltaisen CHEMTRAILS miehen manipuloimaan itte itteensä ja lapsiaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      26
      2476
    2. paras asia kaivatussasi?

      ❤️‍🔥
      Ikävä
      114
      2096
    3. Vihaan sua todella paljon.

      Tiedoksi vaan 🙃
      Ikävä
      122
      1759
    4. Syitä välttelyyn

      En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?
      Ikävä
      47
      1596
    5. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      9
      1517
    6. Miksi kaivattunne

      ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo
      Ikävä
      90
      1075
    7. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      124
      1059
    8. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      87
      985
    9. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      35
      967
    10. Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu

      Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu
      Ikävä
      15
      959
    Aihe