Miksi mies ei maksa naisen

äitipuoliyrittääsopia

lasten ruokailua, vaikka naisen lapset asuvat samassa taloudessa, tosin miehen omistamassa taloudessa, vaan jakaa jääkaapin melkein kahtia et toi on meidän ja noi on teidän. Mun pitää siis ostaa omat ruuat meille. Aika naurettavaa jakamista. Jos joskus mun lapsi syö miehen lasten jugurtin tai jotain heidän puolelta tulee kauhee tappelu! Niin itsekkäitä lapsia ja tosta se just tulee kun ei halua jakaa mitään.
Minusta olisi ihan reilua että jääkaapissa ym ruuat olisi ihan yhteisiä. Vai pitääkö ostaa toinen jääkaappi ja meidän laittaa siihen lukko?
Miehen lapset ovat tarkkoja leluistaankin, niitä ei saa ottaa ja ovet on aina lukossa kun menevät äidille takasin. Eikö olis reilumpaa et mun lapset saisivat miehen lasten huoneet kun kerran asuvatkin täällä. Heidän vaatteitakaan ei saa lainaa, eikä huoneissa olla. Ihme tyyppejä. Yritin kerran avaa ovat mutta olis tullu rumat jäljet lukkoihin, etten avannu, meidän pitäs saada ovet auki, jotta voisimme hyödyntää heidän huoneitaan ja vaatteitaan. Mieskään ei komenna lapsiaan vaan hyväksyy asian äidistä puhumattakaan. En jaksa kauaa tätä jakamista. Kun joskus omistamme talon yhdessä ei miehen lapsilla ole mitään asiaa tänne.

5

542

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • LissuOnFörbi

      Maksatteko vuokraa asunnon omistajalle?

    • ffsdffas

      Avioerotilanteessa mies on lainsuojaton. Lapset menevät aina äidille ja miehen tehtävä on maksaa aivan kaikki.

      • uieureiuieruie

        Samaa mieltä. Mihellä on kaksi perhettä elätettävänään joten hyvä asia. Harvoin se nainen ehtii lastenhoidolta, shoppailulta ja siivoomiseslta töihin. Kyllä mies on velvollinen makselemaan perheensä. Tehkööt vaikka viittä työtä kunhan eka perhe saa suuremman potin sitten perheenrikkojat vähemmän.


    • Juovettävälillä

      Woe wittu mitä soopaa ,kaikkea se juopottelu teettää...

    • CS7

      Se mies muistaa sen toisen naisen vitun käryn ja on jäänyt siihen koukkuun, ja siitä mielivaltavoimaa niin paljon että on parempi kun jättää senkaltaisen CHEMTRAILS miehen manipuloimaan itte itteensä ja lapsiaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä elukkaa kaivattusi

      muistuttaa? Vastaan ite myöhemmin. Miehelt.
      Ikävä
      85
      4598
    2. Haleja ja pusuja

      Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺
      Ikävä
      86
      4426
    3. Onko mukava nähdä minua töissä?

      Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭
      Työpaikkaromanssit
      43
      3759
    4. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      17
      3612
    5. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      40
      2987
    6. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      10
      2794
    7. En kirjoita sulle tänne

      Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä
      Ikävä
      21
      2711
    8. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      39
      2143
    9. Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi

      Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta
      Ikävä
      158
      1758
    10. Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?

      Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli
      Maailman menoa
      117
      1332
    Aihe