moottoripyora.org on surullinen ja säälittävä

6ae72e5c

Jokainen, joka kehtaa kirjoittaa jotakin motoristien kaahaamisesta, kuminpolttamisesta, rajoitinta vastaan vinguttamisesta, keulimisesta jne bannataan heti trollina joihinkin vainoharhaisiin oletuksiin perustuen. Sitten kuitenkin nämä "vanhat" keskutelijat tappelevat siellä keskenään kuin pikkulapset ja haukkuvat toisiaan liivihomoiksi ym, mutta siitä ei tule kenellekään mitään seuraamuksia. On kyllä säälittävää porukkaa.

7

488

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jutustelija1

      No hyvä että löysit tänne suomi24 palstalle, nyt pääset käymään tasokkaita keskusteluja tosimotoristien kanssa.

      • john.d.high

        "Indeed" sanoisi tuohon englantilainen..


    • entinenorggilainen

      Tottahan se on, että n. 10v aikana orgin jäsenten taso on valunut harrastajista wannabe-porukkaan joiden usein hyvin lapselliset mouruamiset omista tekemisistään ovat lähinnä huvittavaa luettavaa. Niin huonoa settiä tulee paljon, ettei koko palstalla viitsi enää olla. Kirjoittajat pilaavat palstan. Kaikkea hyvää aikansa. Asialinjoilla olevat harrastajat tietoineen ovatkin siirtyneet merkkipalstoille. Org on tosiaan S24-tasoinen melskauspalsta.

    • mpseniori60v

      Motoristit ovat ukkoutuneet, eivätkä ne enään missään palstoilla viitsi päteä...

      • Jutustelija1

        Tai viitsisi jos ei aika menisi ajaessa ;-)


    • Olen saannut monta hyvää vinkkiä juurikin motoorg foorumilta joten ei niinkään huono paikka hakea neuvoja

    • Sivustaseuraan

      Minusta orkki on oikein hyvä keskustelupalsta.
      En nyt kaikkia palstoja sielläkään seuraa, mutta asiallisia ne kuvajahtipalstat ainakin ovat. Eivätpä kuminpolttoa ne matkaajat juuri harrasta.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on ollut

      Ihanin kohtaamisemme?
      Ikävä
      39
      645
    2. Mikä on suurin syy

      Ettet halunnut minua?
      Ikävä
      86
      638
    3. Sinä mies olisit

      ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s
      Ikävä
      31
      580
    4. Poliisin potkija

      Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.
      Haapavesi
      15
      564
    5. Miksi jätit minut

      Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?
      Ikävä
      36
      503
    6. kehtaisitko esitellä kaivattusi

      läheisillesi? 🤔
      Ikävä
      34
      502
    7. Mitä haluaisit

      Sanoa itsellesi juuri nyt?
      Ikävä
      63
      491
    8. Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se

      Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?
      Ikävä
      60
      477
    9. Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella

      Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?
      Ikävä
      45
      473
    10. Ikuisesti rakastan...

      Erästä vanhempaa miestä! 💜
      Ikävä
      26
      467
    Aihe