APUA TARVITAAN

Apuaaaa

Hei
Olen vähän päälle 20 kymppinen tyttö joka sattui ihastumaan muutaman vuoden nuorempaan poikaan.
Tarvitsisin kipeästi neuvoja mitä asian kanssa teen.
Poika johon olen ihastunut on siis todella poikanen vasta, mutta en voi tunteilleni mitään.
Tyyppi on pyytänyt minua ensimäisen kerran hänen aloitteestaan viettämään aikaa hänen kaveriporukan kanssa.
Olen aikaisemmin hoitanut itse kysymiset ja päättänyt nyt etten jaksa pelleilyä mutta yritän silti olla hieman vaikeammasti tavoiteltava!
Tuntuu että vastasin hänelle tylysti kun kysyi haluaisinko lähteä mukaan (TOTTAKAI HALUAN) mutta pelkään, että jos lähden niin olen taas liian helppo.
Onko tässä tapauksessa siis fiksumpi kertoa miten minulla on menoa jo sovittuna ja unohtaa koko illan vietto, vai voisinko hyvällä omallatunnolla lähteä viettämään iltaa hänen kanssaan.
Tarvitsisin todella neuvoa tähän pulmaani. Olen todella kiitollinen jos saisin vinkkejä

4

245

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kurre69

      Kannattaa mennä!

    • rthrtey

      20-kymppinen eli yli 200-vuotias, kuhtalaisen mature

    • Miksi ihmeessä sinun pitäisi olla jotenkin vaikeammin tavoiteltava? Jos olet kiinnostunut, niin näytä se ilman konstailuja. Jos taas et ole, niin kerro sekin suoraan.

      Jos ikäero ja pojan mahdollinen kakaramaisuus aiheuttavat ongelmia, niin silloin on parempi ottaa etäisyyttä ainakin suhdemielessä. Pitäisin asiat erittäin tiukasti kaveripohjalla, jos hän sattuu olemaan alle 16-vuotias.

      Ihminen ei voi tunteilleen mitään, mutta niiden tunteiden aiheuttamaa käytöstä pitäisi kyllä pystyä hallitsemaan. Hän saattaa olla äärimmäisen ihana, mutta jos suhde tuntuu mielestäsi väärältä, niin siitä on parempi pysyä erossa.

    • Mitenmaailmatoimii

      No jos kummatkim haluavat suhdetta nii mikäs siinä. Muista kuitenkin että sinulla on suht paljon vastuuta, että älä sit yllytä sitä poikaa tekemään mitään hölmöä kun pojat voivat tehä mitä tahansa ihastuksena vuoks, jos ovat siis todella ihastuneita. Mitä toisaalta toki jotkin härskit tyttö ja poikaystävät käyttävät hyväksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen

      KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      388
      4273
    2. Kuka on mystinen heppamies?

      Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      1618
    3. Muutto ei ratkaise mitään.

      Sielläkin on naapurit. 😉 Nähdään?
      Ikävä
      135
      1454
    4. Jäätävä epävarmuus

      Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko
      Ikävä
      69
      1184
    5. Perjantaita!

      Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔
      Ikävä
      70
      1018
    6. Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?

      The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass
      Tv-sarjat
      15
      1016
    7. Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"

      Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise
      Suomalaiset julkkikset
      12
      947
    8. Ainakin hän on elossa

      ehdin jo huolestua.
      Ikävä
      38
      920
    9. Ei sua mies varmaan kauheasti haittaa

      Jos otan sut omakseni, tässä lähiaikoina ❤️
      Ikävä
      65
      891
    10. Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua

      Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään
      Ähtäri
      60
      889
    Aihe