H1006FIN

Onko kenelläkään kokemuksia kyseisestä valmisteesta? Itselläni vaivana pms ja muutenkin aina kiukuttaa, auttaakohan...?
2845
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Homeopatia on yksilöllistä hoitoa. Yhdistelmävalmisteisiin kuten H1006FIN on kerätty yleisimpiä homeopaattisia aineita johonkin tiettyyn vaivaan. Se on siis ikäänkuin haulikkoammuntaa. Joku hauli voi osua ja sen tiedät vain kokeilemalla.

Äänestä

kannattaa mennä, jos haluat apua vaivaasi. Hän kartoittaa sinulle yksilöllisen, ns. oman rakennelääkkeesi oireisiisi.

Kuvaamasi valmiste on yhdistelmä erilaisia homeopaattisia lääkkeitä. Vaikutus on vähintäänkin pinnallisempi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kyselijä kirjoitti:

Onko kenelläkään kokemuksia kyseisestä valmisteesta? Itselläni vaivana pms ja muutenkin aina kiukuttaa, auttaakohan...?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu