Remontin yhteydessä betonilattioita korotettiin (lattialämpöjä väliin jne), myös pannuhuoneen lattia tasoitettiin valamalla uusi kerros betonia vanhan päälle.
Remontin tekijä jätti lattian siihen kuntoon, taisi sentään jotenkuten hiota sentään.
Lattia on pölynnyt siitä asti ja kun pannuhuone toimii myös pienenä varastona niin välillä täytyy käydä siellä ja pöly leviää lattiaan. Mitä lattialle siis voisin itse tehdä?
Levittää jonkun primerin tms, joka sitoisi sen betonin pinnan? Ja siihen päälle joku halpa laminaatti tai matto? En viitsi alkaa mitään lattiatasoitetta enää laittaa kun varaajat ja muut siellä lattialla jo on.
Pölyävä betonilattia kuosiin
Pölysetä
1
624
Vastaukset
- pölysetä
siis siellä täytyy välillä käydä ja lattian pöly leviää kaikkialle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 511154
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.901147Tämän päivän puukotusuutinen
Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.171020- 17868
Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet45773Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne112758Olisit voinut olla...
....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n64702- 12687
- 38599
YT skoda Transtech
Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..70581