Kuollut kuhmo

Seuraavat 50 viikkoa hiljaista , ei elämää. Kuhmo elää 2 vk vuodesta.
9890
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Mutta puulevykoulu on 52 viikkoa vuodessa, ja hyvä onkin...

Äänestä

Voisi paikalliset käydä baarissa ja liikenteessä muulloinkin kun kam.musiikin aikana. Ihme jurnottamista.

Äänestä
  • Jos erehtyy käymään joutuuko tällä palstalla suuren ruodinnan kohteeksi? Aatteleppa ite.

    Äänestä

Ei kannate käyvä seästyy vähätti rahat

Äänestä

Nyt oli tori hiljainen. Kahvilakin oli kiinni. Olisin ostanut vaikka mitä herkkuja. Taidenäyttelytkin oli loppuneet. Saattoi olla niin, ettei monikaan saanut myytyä mitään. Muuta kuin kamat kasaan ja näppejä nuolemaan...

Äänestä

Kuhmossa riittää kunhan jostain kaupasta ruuat ja juomat saa.Elkää valittako vaan menkää marja mettään ja kalalle sekä kohta metsälle.!

Äänestä
  • Suurin osa kuhmolaisista varmaan kuitenkin luonnossa liikkuu ja tyytyväisiä elämäänsä. Muutama joka täällä jaksaa vaan valittaa.

    Äänestä

Hengissä ollaan ja arkinen aherrus jatkuu mukavassa Kuhmossa. Helteisen työpäivän jälkeen pulahdus järveen ja laiturilla lepäilyä. Tämä paikka on paratiisi! Voikaa hyvin ja nauttikaa elämästä, kuhmolaiset!

Äänestä

Näitä kuhmolaisten viestiä kun lukee niin huomaa miten omahyväistä porukkaa ja omaan napaan tuijottamista.Pitäis olla vähän laajempi se näkemys ja ajatella, ihmisiä on Kuhmon rajojen ulkopuolellakin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Ss238 kirjoitti:

Seuraavat 50 viikkoa hiljaista , ei elämää. Kuhmo elää 2 vk vuodesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu