TV: Sony BRAVIA, uusi.
Miten rekisteröin ADATA hv620 ulkoisen kovalevyn , sekä asennus telkkuun?
Ei suomenkielistä ohjetta:(
ADATA hv620 ulkoinen kovalevy, asennus
4
392
Vastaukset 4
- fvdsa
Veikkaan ettei se tarvitse rekisteröintiä. Alusta levy tietokoneessa FAT32:een.
- Ohjeet_iManualista
Vastaus on ihan kaukosäätimellä löydettävissä. Menet TV:n sisäiseen i-manualiin, ja selailet sitä. Omassa wanhassa Sonyssani riittävät ohjeet löytyy "Muiden laitteiden käyttö" -valikosta.
Sony rekisteröi HDD:n ja salaa sisällön siten, että se toimii vain tv:ssä, johon se rekisteröitiin. Omaan Sonyyn saa muistaakseni 8 massamuistia rekisteröityä ja pienin massamuistin koko on 32 gigaa. Kovalevyn pitää olla mielellään nopea 2,5" kokoa oleva, sillä HDD-portti antaa rajallisesti virtaa kovalevylle. Jos palautat massamuistin normaaliin käyttöön, niin se kannattaa poistaa tv:n valikon kautta, jolloin se poistaa tallenteet ja vapauttaa rekisteröintitunnuksen. - fvdsa
Braviani KDL-32 ei puhu mitään rekisteröimisestä. Tosin ulkoiselta voidaan katsoa vain Sonyn laitteilla tehtyä matskua.
Näköjään näissä on eroja. - Ohjeet_iManualista
Tallennuksen ominaisuudet riippuu varmaan tv:n vuosimallista. Oma tv W805 on vuosimallia 2013 ja siinä ulkoinen massamuisti, jolle tallennetaan, vaatii rekisteröinnin. Siinähän kovalevy tyhjennetään ja se on siten varattu kokonaan vain Sony TV:n tallenteille. Jos katselee vaikka muistitikulta kuvia tai videoita, niin se on laitettava johonkin toiseen USB-porttiin.
Tässä Sonyssa on kopiosuojauksiakin otettu tiukemmin huomioon, sillä joissakin elokuvissa on kopiosuojaus bitti päällä, jonka Sony tunnistaa eikä aloita tallennusta. Nykyään tulee tallennettua vain harvoin TV:llä, sillä aikaa ei tule uhrattua tallenteiden katseluun. Pari teraa odottaa vielä katselua;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi yritti murhata mopopojan
Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti7091743Mopomiitti!
Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss272908- 67867
Poliisi kiilasi mopoilijan
Ylellä leviää video jossa poliisi pysäyttää rajusti kiilamalla mopo pojan. Toivottavasti poliisi ottaa tuosta mallia myö108661- 32591
- 88557
- 32540
Käviskö tällainen suhde
Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E61539- 42522
- 37520