Hei olen 15-vuotias ja sain tänä keväänä uuden puhelimen. Tämä puhelin on todella huono. Kun ostin sen luulin sen olevan hyvä. Ostin sen sen takia kun vanha meni rikki. Nyt haluaisin uuden mulla on jo noin 300€ mutta tarvitsisin vielä noin 100-150€ puhelimeen. Mutta en uskalla kysyä koska tiedän että vanhemmat hermostuu kun heidän mielestä vanhassa ei ole mitään vikaa. Voiko joku kertoa miten selitän tämän heille parhaiten!
Kuulostan varmaan idiootilta!!
Uusi puhelin
1
273
Vastaukset
- Iceiceice
Esimerkiksi luovut jostain muusta vaatimuksesta,. Vaikka viikkorahoitasi tai tulevan joulun lahjoista. Mikäli saat lahjaksi rahaa, luovutat summan vanhemmille. Kuulostaako hyvältä? Mikäli ei, pidä nykyinen puhelin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2568518IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its2865777- 1761915
Vihjeitä kaivatusta
Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)761800- 1901362
- 781324
Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61207Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?551088Martina Jeopardyssa
Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy2191053Lieksa missä syy?
Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte1311037