Monikulttuurisuus on rikkaus?

Tänään Essolla sattui pieni välikohtaus, jonka selvittäminen sujui kuitenkin Einarilta ilman ongelmia. Kyse oli vain kahden erilailla ajattelevan pöytäseurueen välillä syntyneestä suukovusta, jossa ääntä ei kauheasti korotettu, eikä mitään käsikähmääkään syntynyt.

Meidän essolaisten naapuripöytään tuli istumaan ryhmä tyylikkäitä nuoria neitosia, jotka meidät nähtyään alkoivat kovalla äänellä kehua ulkomaalaisia miehiä ja näiden hienoja käytöstapoja. Tietysti me viisaat essolaiset aloimme pontevasti puolustaa suomalaisten rehellisten miesten kunniaa, ja syntyihän siitä melkoinen väittely. Äänekäs keskustelu loppui kuitenkin lyhyeen, kun Einari tuli neitosten pöytään kertomaan tositarinan monikulttuurisuuden todellisesta rikkaudesta. Hienoille neitosille Einarin juttu oli liikaa, ja niinpä he lähtivätkin nopeasti jatkamaan matkaansa.

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201807302201104897_ul.shtml

11

405

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voihan.kammotus

      No olipas juttu.
      Ehkä oli parempi, että kohde oli pieni neli- kuin kaksijalkainen.

    • 13d123213f13f
      • Seksi-Sulo on fiksumpi

        Suomalainen Seksi-Sulo osaa käyttäytyä paljon fiksummin kuin nämä ulkomaaneläjät. Sulo älyää jättää viattomat eläimet rauhaan ja hän suunnistaakin hellepäivinä uimarannalle vilvoittelemaan. Kyllä suomalainen mies osaa käyttäytyä kaikissa tilanteissa fiksusti, joten Essolla riitaa haastaneiden hienojen neitosten puheissa ei ollut mitään perää.

        https://www.iltalehti.fi/kotimaa/201807312201105904_u0.shtml


    • korppis11

      Nyt meni juttusi yli ymmärrykseni. Olen aina pitänyt sinua humoristisena Esso-miehenä, tosi suomalaisena miehenä.

      Vedät Esson lokaan kehitysmaiden kouluttamattomien, yksinkertaksten miesten seksuaalisten tarpeitten esii tuomisella.

      Ei kiitos, YÄK.

      • jokusaajokuei

        mimmimummi toisaalla kirjotti samasta tapauksesta...sekö ei ole YÄK..?


      • jokusaajokuei kirjoitti:

        mimmimummi toisaalla kirjotti samasta tapauksesta...sekö ei ole YÄK..?

        En lue en avaa jokaista ketjua
        Seuraan vain sellaisia ketjuja, joihin olen kommentoinut.


    • frnki

      On sitä suomessakin osattu kuten yleisönosastokirjoitus 1968 osoittaa;
      "Onko todellakin niin että yhdyntä tamman kanssa on kielletyä ? Turhaanko rakensin telineet?
      Epätietoinen, Ypäjä''

      Vuonna 1971 laki muuttui, saa paneskella elukoita kunhan ei tuota kipua.

      • nyt.poraaminen.alkaa

    • uyguy

      Sulo..oliko noilla nais immeisillä semmoiset laajat silkki hamoset,,,ja uroilla puukko jatsarin varressa...

      • Kyllä nämä suomalaisia miehiä arvostelleet neitoset olivat sellaisia itsetietoisia jakkupukuneitosia, joita Seksi-Sulokaan ei koskaan katsele sillä silmällä. Sulon mielestä tällaisia neitosia ei koskaan kannata lähteä saattamaan, sillä neitoset ovat niin täynnä itseään, että varsinainen asia pääsee unohtumaan. Tyhjän saa pyytämättäkin.

        Kysymyksessäsi tarkoitit ilmeisesti noita pönäköita samettihameisia neitosia ja heidän jatsareihin sonnustautuneita miehiään. Nämä ihmiset ovat Essolla kuin kotonaan, sillä Einarikin on kova ravimies. Hän tulee erittäin hyvin toimeen näiden jatsarimiesten kanssa, sillä hevosista riittää pojilla aina puhumista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      60
      7492
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2926
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1766
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1649
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1458
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1394
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      130
      1134
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      73
      827
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      802
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      52
      715
    Aihe