Goottilainen arkkitehtuuri

Nosferatu

1

175

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 565465465

      Upeita töllejä noissa kuvissa.

      Tuskin löytyy Suomesta osaajia. Kun rakensin taloa niin muurari joka teki perustukset valittelun kun on usemapi nurkka kuin se vähin neljä.
      Suomessa tehdään vain kantti kertaa kanttia ja sekin villarakenteisena. Sitten sovitetaan pari virhettä mukaan jotta lahoaa käsiin.
      Niinkin yksinkertaine asia kuin liestuulettimen putki on mahdotonta suomalaisilla tarvikkeilla saada vesitiiviiksi. Se kierresaumaputki ja sen mutkine tiivisteet kun ei pidä vettä, eikä ole tarkoituskaan.

      Unohda talon rakentaminen. Itse olen päättänyt että kun tästä joskus pääsee eroon niin vain kerrostalo tulee kyseeseen. Rakennusalan ammatilaisten jälkiä kun saanut korjailla viimeiset kuusi vuotta. Ja nämä sankarit oli seutukunna parhaita ammattilaisia. No jokin syy siihen on miksi jannut on ammattikouluun menneet eikä lukioon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      99
      1526
    2. Kerran oltiin mekin kahdestaan

      Saanko sanoa, että minua kyllä vähän huvitti jälkeenpäin? Olit kuin vapiseva jänis ketun vieressä valmis loikkimaan paik
      Ikävä
      13
      1176
    3. Ozzy Osbourne on kuollut

      Kevyet mullat ja R.I.P. Ei soi enää Paranoid.
      Maailman menoa
      223
      1156
    4. Persut yritti estää somalinaista väittelemästä lääketieteen tohtoriksi

      Yrittivät saada hänet lähihoitajakouluun, vaikka pärjäsi hyvin koulussa. Nyt hän on yliopistossa väitellyt lääketieteen
      Maailman menoa
      259
      1013
    5. Oikeasti, voitais mennä kahville

      ja jutella niin kuin normi-ihmiset. Kyllä toivon sitä. En pelkää kohdata enkä istua sun kanssa samassa pöydässä. Miten o
      Ikävä
      81
      969
    6. Naiset, naiset

      Älkää antako painonne nousta. Naisella ylipaino ei ole hyvä.💝
      Ikävä
      141
      950
    7. Jos nainen harrastaa seksiä

      Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi
      Ikävä
      179
      933
    8. Pihlaja-puulle

      Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos
      Ikävä
      15
      889
    9. No mitä nyt

      Ollaanko vaiko eikö olla? Miehelle.
      Ikävä
      71
      777
    10. Yritin keväällä unohtaa sinut nainen

      mutta siinä kävi niin, että ikävä tuli korkoineen takaisin. Niin että mikä taikavoima sinulla on minuun, sitä joutuu mie
      Ikävä
      33
      772
    Aihe