Soolorakkautta?

Mitä virikkeitä vois löytää kun olen yksin veneellä ja lanteita pakottaa?
4276
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Rantaudu jonkin kesämökin emännän tykö. Moni on jo nyt elokuussa kesäleski tai kokonaan leski. Tee muitakin kuon lemmen töitä, hakkaa halkoja vaikka.

Äänestä

Kaada vene, niin saat muuta ajateltavaa.

3Äänestä

Sen kaltaistahan tämä, olen yksin kotona ja pakottaa muutakin kuin lanteita.
Mitä keksittäisiin?

Äänestä

Mitäs lanteista, joskus 70-luvulla Porvoon ulkosaariston Stenskärin luodolla piti nuotio sytyttää, olin lopettanut tupakoimisen ei ollut sytkäriä enkä uskaltanut perämoottorin tulpasta sytyttää trasselin palamaan.- Kylmä yö siellä luodolla :D

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


jokke-46 kirjoitti:

Mitä virikkeitä vois löytää kun olen yksin veneellä ja lanteita pakottaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu