Moikka.
Olen pienestä asti ollut kiinnostunu turvaistuimessa istumisesta, enkä oo vieläkään päässy yli siitä. Siitä on tullu miulle henkilökohtainen ihanne. Tykkään istua turvaistuimessa, missä on 5-pisteturvavyöt. Haluisin istua niissä 24/7 ❤️ en oo puhunu siitä kellekään, ainoastaan kihlatulleni. Tilaan jossain vaiheessa Britax Frontier-istuimen. Pituutta miul on 169,5 cm ja painoa about 66 kg. Itselle tullut riippuvuus turvaistuimiin. Tajusin jo nuorena että en pysty tuntemaan oloni turvalliseksi ilman turvaistuinta.
Onko täällä muita jotka ovat aikuisena halunneet ja haluavat turvaistuimen itseään varten? Kohtalotovereita?
Turvaistuinriippuvuus aikuisella
5
498
Vastaukset
- Hmmmmmmmmmm
Autoon voi asentaa myös sellaiset kuppi-istuimet joita käytetään ralliautoissa.
Muistan törmänneeni kaltaisiisi edesmenneellä Experience Project - saitilla. Tuli silloin mietittyä, että mikä juttu tämä on ja onko tämäkin fetissi niin monelle ihmiselle.
Toivottavasti saat itsellesi mieleisen istuimen. :)Tässä nyt viimein turvaistuin jonka halusin, tön vuoden alusta sain https://www.instagram.com/p/CMAgkYUhM_UsfuB_O6BiOzyOkT3bFCEcsOhXLo0/?utm_medium=copy_link
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322279Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749496Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297480Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806325SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825960Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344966HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084620Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014386Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo872060Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k801355