Onko muilla kokemusta. Alakerrassa asuu naapuri joka pitäisi saada hoitoon. Viime perjantaina rupesi huutamaan metelistä. Minulla on saunavuoro klo 19 - 20. Kun tulin saunasta alkoi huuto. Klo 20 saa pitää vielä normaalia ääntä. Klo 22 on vasta hiljaisuus. Tämän päivän ilta vähän jännittää käykö samoin.
Naapuri helvetistä
3
278
Vastaukset
- 15486
Tästähän ei nyt käy ilmi mitenkään se, mitä sinä sitten siellä asunnossasi teit klo 20 jälkeen. Se, mikä toisen mielestä on normaalia, ei sitä muiden mielestä välttämättä ole. Muitahan ei saa häiritä päiväaikaankaan ihan mielin määrin, vaikka se hiljaisuus vasta klo 22 alkaisikin.
Mutta jos tosiaan on ihan varmasti niin, että et metelöinyt ja nimenomaan hän siellä omassa asunnossaan huusi (?) ja tekee sitä muutenkin kuin tämän yhden kerran, on isännöitsijä se, johon kannattanee ottaa yhteyttä. - Lenkillä
Nyt se naapuri hermostui kun Sunnuntaina siivosin. Missään järjestyssäännöissä ei ole kielletty siivoamasta Sunnuntaina.
- JänkhänJurpo
Virulaiset om valkosia sonaaleita. Ulos.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1113324
Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1162513- 242046
Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s231562Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?291540Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää151475Murtautuminen uimahalliin
17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?27960- 87942
Mitä tarkalleen tunnet
Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai62876Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.
Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois2799