Etsin ropeseuraa

Etsin aktiivista pelaajaa mahdollisuuksien mukaan hyvinkin pitkään 1v1 peliin, jossa ajan mittaan maisevat vaihtuvat ja hahmoja jää luonnostaan taustalle kun maailmaa rakennetaan.
Vastustajalta toivon kokemuksen lisäksi vähän pelisilmää, ettei ainakaan minun juonet aina onnistu niinkuin ne suunnittelen. Ja mitä enemmän vastustajalla on juonia, sitä parempi! Mutta ennenkaikkea toivon aktiivisuutta ja säännöllisyyttä, tällainen harrastus kun on kahden kimppa.

Itse olen intohimoinen pbp- pelaaja, ja mieluiten pelaan suomeksi. Sieluni myin tälle harrastukselle jo 10 vuotta sitten, ja edelleen pelaan päivittäin niin paljon kuin pystyn. Rakastan hyviä tarinoita, tutkimattomia horisontteja ja uusia oivalluksia. Maailma tulee olemaan avoin, onhan kaikki luonnollisesti hauskempaa hiekkalaatikossa!
Genreiksi valikoidaan low-, high- tai perus fantasia, ja minun puoleltani sekaan heitetään uskontoja, politiikkaa, historiaa ja kaikenlaista draamaa ja rakkautta. Scifiin tai minkäänlaiseen nykyaikaan en lähde, ja pelaan vain humanoideilla.

Pelaamisen käytän ainoastaan Telegrammia, ihan jo senkin vuoksi että siihen saa rollbotin kun tarvitaan noppaa. Sitä tarvitaan joskus. En ole mitenkään tarkka kirjoitusvirheistä peleissä, teen niitä itsekin, varsinkin kun mennessä peliin vastaan.
Juonittelen yön unettomina tunteina mutta annan pelin myös maata laakereillaan ja hengittää. Parasta tässä harrastuksessa onkin kun saa yön pimeinä tunteina vastata itku kurkussa hyvään peliin, kun tragedia pääsee nahan alle!

Loppuun huomautan että pelini ovat luonnostaan K-18, jos se ei aiemmasta tullut selväksi...

Jos tunsit piston sydämessäsi, laita yksityisviestiä!

0

65

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mihin sinussa haluan koskea

        Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä
        Ikävä
        44
        2389
      2. Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä

        IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi
        Maailman menoa
        280
        2322
      3. Kerro nyt jotain

        Itsestäsi minkä haluaisit kaivattusi tietävän?
        Ikävä
        118
        1634
      4. Toisen ihmisen sydämellä

        leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo
        Ikävä
        146
        1330
      5. On tämä meidän ikäero jo turhan suuri

        Kannattaisi tutustua samanikäisiin.
        Ikävä
        115
        1277
      6. Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."

        Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://
        Suomalaiset julkkikset
        27
        1167
      7. PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan

        kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki
        Ammattiliitot
        141
        1150
      8. Millaisena luonteena

        Pidät kaivattuasi??
        Ikävä
        74
        1049
      9. Mitä ajattelet kun

        Katsot kaivattuasi silmiin? Mitä näet silmissä?
        Ikävä
        66
        1007
      10. Olen otettu, mutta turhaan kulta testailet

        Sinua minä vaan ❤️
        Ikävä
        70
        980
      Aihe