Syksyllä Lontooseen, onko vielä turvallinen kohde? Hotelli suosituksia ja kaikkia vinkkejä kiitos
Lontooseen lapsia 3 mukaan
8
1108
Vastaukset
- Käynyt
Lontoo on turvallinen kohde, koska britit oppivat läksynsä jo IRA:n aikoina. Ero noihin päiviin on, että bobby oli tuolloin aseistamaton, mutta tänäpäivänä aseistettu, koska IRA:n kohteet olivat kovia, mutta muslimien kohteet ovat pehmeitä.
Minkä ikäisiä lapset ovat? Yksi takuuvarma kohde lasten kanssa on London Dungeon. Pojat ja miehet tykkäävät Imperial War Museumista. Sen kokoelmat ja näytteillepanoon hieno. Säistä riippuen risteily Litle Venice - Camden Town on kiva. Reitillä on nykyään muitakin operoijia, mutta itse pidän Jason’s Trip’stä.
http://www.jasons.co.uk - matkaanko
Mietimme kuitenkin vaihtoehtoista kaupunkia koska mitä olen nyt lukenut ilmeisesti Lontoo ei ole paras kohde pienille lapsille, nuorin silloin 11kk, rattaat eivät ilmeisesti ole busseihin sopivia.
- Nekkuli
Mulla just veli kävi perheineen Lontoossa ja kaksi pientä lasta mukana, toinen vasta 1,5v eli rattaat kyllä mukana. Ei mitään ongelmia, tosin matkustivat enemmän metroissa ja rattaat oli kai sellaset kokoontaitettavat. Ja kyllähän siellä hyvänen aika paikallisetkin käyttää busseja rattaiden kanssa :)
- Anonyymi
Nyky-Lontoossa ja muissa Britannian kohteissa kaikkein eniten minua häiritsee videolla kuvatut seikat. Katso se, niin tiedät paljon Britannian nykyarjesta.
https://www.youtube.com/watch?v=WnmI9eFzO9A - Anonyymi
Tässä on esimakua Lontoosta ja muista Britannian paikkakunnista. Varaudu tällaiseen sinne mennessäsi:
https://www.youtube.com/watch?v=rcsG-u2GtZE - Anonyymi
Muista naisena pukeutua tarpeeksi peittävästi, että mamu-bussikuskit suostuvat ottamaan sinut kyytiisi Lontoossa. Tämä tarkoittaa täyspitkiä hihoja ja pitkää hametta. Mieluummin vielä huivi päässä, niin pääset helpommin bussin kyytiin.
- Anonyymi
Varmaan uskonnollista ongelmaa ja siihen liittyvää terroria riittää kaikkialla. Maailma on muuttunut, kaikki voidaan matkustaa aiempaa helpommin, niin myös ongelmien aiheuttajat. Lontoo on upea paikka, usein siellä käynyt, ei ongelmia. Koti/keittiö lienee vaarallisin paikka :)
- Anonyymi
Englannin kaupungit täynnä byllistävien uskonnollista ongelmaa ja siihen liittyvää terroria. Maailma on muuttunut, koska kaikki voivat matkustaa aiempaa helpommin, niin myös ongelmien aiheuttajat. Lontoo on hankala paikka välttää maahan tunkeutujien aiheuttamia ongelmia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1982747Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1582465Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061152- 64941
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait246860Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a21853Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies93820Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka290811Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22738Onneksi tapasin sut
Ilman sua olisin jatkanut pään lyömistä seinään eli samanlaisten miesten etsimistä. Tajusin, mikä menee pieleen vasta ku93719