Luojalle kiitos,että nämä narkomaanien,juoppojen ja kunnanelättien hörskät viimein puretaan.
Nämä ovat ollet häpeäpilkku koko seudulle.
http://aksa.fi/hakataloja-puretaan-alkulassa/
Hakataloja puretaan Alkulassa
12
864
Vastaukset
- Tietjämies3000
Vai että pien- ja rivitaloja tilalle...eiköhän siihen jää joutomaa läntti villiintymään ikiajoiksi. Noh nostaapahan viereisten okt viihtyvyyttä.
- Ettsillälailla
Nythän ne pidot vasta alkaakin kun narkkareilla ei paikkaa, niin rupeavat loisimaan puistoissa ja kerrostalon rappukäytävissä.. Siinä teille sitten urakkaa onkin.
- Sylettääsaatanasti
Hakatalojen alakerran asunnot olisivat olleet hyviä pyörätuoli ihmisille tai niille joilla liikkuminen on vaikeutunut! Mutta kun päättäjät ei viitsi yhtään käyttää aivojaan niin puretaan kaikki ja sitten valitetaan asuntopulasta!
- Jokurotinytsentäs
Vanhukset ja vammaiset kuuluu palvelutaloon. Ei todellakaan juoppojen ja narkkien sekaan ryöstettäväksi!
- MaanTasalle
Korkea aika purkaa nuo vanhat perseluolat.
- Pyh
Ota perkele asioista selvää ennenku tuut huutelee! Ei siellä kaikki ollu narkkeja ja juoppoja! Niissä taloissa asu myös paljon ihan työssäkäyviä ihmisiä!
- äläviittikkään
Älä viitti,ei Äänekoskella ole asuntopulaa. Nytkin myynnissä n. 350 asuntoa,kyllä niissä on liikuntarajoitteisillekin sopivia. Ja rahapulaahan ei voi olla,koska vieressä sijaitsee Suomen uusin ja suurin biotuotetehdas. Sehän tuo kaupunkiin paskanhajun lisäksi äärettömästi kaikkea hyvinvointia. Näin on ainakin annettu ymmärtää,kun on veromarkkoja tukiaisiin laitettu.
- Ettsillälailla
Köyhällä ei ole varaa omaa kämppää ostaa ja ykstiseltä jos vuokraa niin vuokrat on tähtitieellisissä summissa.. Jostain murjusta pyydetään älyttömiä summia johon kelaltakaan saa täysiä asumistukia.
- TöiTä
Mitä jos hakisit töitä???
- Kokkelikooo
Mitä jos sniffaisit lisää kokkelia luuseri??
- Äänekosken.ääni
Kilju on parasta huumetta.
Ensimmäinen talo purettu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901987
- 581173
Nainen, huomasitko kun muutin sinua?
Niin lyhyessä ajassa niin paljon. Mutta jotain muuttui minussakin. :/971085Poliisi losautti puukkohemmon hengiltä
Mitäs läks, heilumaan puukon kanssa eikä totellut käskytystä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011361763.html2161057- 101016
Tämä kesä ei ollut vielä meidän
Olisihan se ihana viettää kesäiltoja kanssasi ulkona. Ei kai ollut vielä oikea aika. Ehkä kohtaamme vielä sattumalta jos64951IS Viikonloppu 12.-13.7.2025
Viikonlopun ratoksi Skyttä ja Kärkkäinen ovat taiteilleet 3.0 arvoisen ristisanatehtävän ratkottavaksi. Kenenkään ratko56919Mitä jos vaan tapaisit sen jota mietit
Jos se yksi henkilö on sinun mielessäsi niin entäs jos vaan menisit tapaamaan sitä, heti, samantien, miettimättä mitään.87885Sofiaa ei kelpuutettu Martinan kaveriporukkaan
Ibizalla lomailee Martinan kanssa ihan muut naiset.175858Teet tämän niin
Helpoksi, mutta silti niin vaikeaksi. Vihaan omaa saamattomuuttani, vaikka kaikki olisi saatavilla. 🩷🌸41790