Hakataloja puretaan Alkulassa

maantasalle

12

850

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tietjämies3000

      Vai että pien- ja rivitaloja tilalle...eiköhän siihen jää joutomaa läntti villiintymään ikiajoiksi. Noh nostaapahan viereisten okt viihtyvyyttä.

      • Ettsillälailla

        Nythän ne pidot vasta alkaakin kun narkkareilla ei paikkaa, niin rupeavat loisimaan puistoissa ja kerrostalon rappukäytävissä.. Siinä teille sitten urakkaa onkin.


    • Sylettääsaatanasti

      Hakatalojen alakerran asunnot olisivat olleet hyviä pyörätuoli ihmisille tai niille joilla liikkuminen on vaikeutunut! Mutta kun päättäjät ei viitsi yhtään käyttää aivojaan niin puretaan kaikki ja sitten valitetaan asuntopulasta!

      • Jokurotinytsentäs

        Vanhukset ja vammaiset kuuluu palvelutaloon. Ei todellakaan juoppojen ja narkkien sekaan ryöstettäväksi!


      • MaanTasalle

        Korkea aika purkaa nuo vanhat perseluolat.


      • Pyh

        Ota perkele asioista selvää ennenku tuut huutelee! Ei siellä kaikki ollu narkkeja ja juoppoja! Niissä taloissa asu myös paljon ihan työssäkäyviä ihmisiä!


    • äläviittikkään

      Älä viitti,ei Äänekoskella ole asuntopulaa. Nytkin myynnissä n. 350 asuntoa,kyllä niissä on liikuntarajoitteisillekin sopivia. Ja rahapulaahan ei voi olla,koska vieressä sijaitsee Suomen uusin ja suurin biotuotetehdas. Sehän tuo kaupunkiin paskanhajun lisäksi äärettömästi kaikkea hyvinvointia. Näin on ainakin annettu ymmärtää,kun on veromarkkoja tukiaisiin laitettu.

      • Ettsillälailla

        Köyhällä ei ole varaa omaa kämppää ostaa ja ykstiseltä jos vuokraa niin vuokrat on tähtitieellisissä summissa.. Jostain murjusta pyydetään älyttömiä summia johon kelaltakaan saa täysiä asumistukia.


      • TöiTä

        Mitä jos hakisit töitä???


      • Kokkelikooo

        Mitä jos sniffaisit lisää kokkelia luuseri??


    • Äänekosken.ääni

      Kilju on parasta huumetta.

    • Ensimmäinen talo purettu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      180
      2187
    2. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      87
      1570
    3. Varattais lähihotellista

      🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää
      Ikävä
      182
      1444
    4. Nyt jäi velat perimättä

      Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta
      Jämsänkoski
      14
      1274
    5. Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."

      RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita
      Tv-sarjat
      43
      1112
    6. Martinan aussikulta, missä?

      Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      213
      1074
    7. Haluaisin sun kanssa yhteisen

      Elämän. Haluun sut.
      Ikävä
      45
      987
    8. Mitä tekisit jos kaivattusi olisi

      humalassa, kun tapaat hänet jossain seuraavalla kerralla?
      Ikävä
      97
      905
    9. Rakkauden kesä 2025

      Oletko valmis? 🥰
      Ikävä
      85
      845
    10. Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?

      Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan
      Ähtäri
      49
      805
    Aihe