pelini sekoilee

sokeripupu

niiku otsikossa lukee mun peli sekoilee ja se sekoilee sillai et se väittää et et voi tehdä tätä kun sim on ikääntymässä vaik kukaa mun simeist ei oo ikääntymäs ja ton jutun takii en pysty mennä rakennustilaa tai lähtee silt tontilt mihinkää joka ei oo hauskaa osaisko joku auttaa?

1

256

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • OutoSim

      "niiku otsikossa lukee mun peli sekoilee ja se sekoilee sillai et se väittää et et voi tehdä tätä kun sim on ikääntymässä vaik kukaa mun simeist ei oo ikääntymäs ja ton jutun takii en pysty mennä rakennustilaa tai lähtee silt tontilt mihinkää joka ei oo hauskaa osaisko joku auttaa?"

      En osaa auttaa, kun ei ole itselläni ollut tuota, enkä siksi ole kokeillut mikä auttaisi. JOILLAKIN pelaajilla näkyy auttaneen jokin seuraavista, mutta joillakin taas ei mikään:
      - ikäännyttänyt jonkin simin syntymäpäiväkaakulla (ja nuorruttanut sitten huijaamalla myöhemmin)
      - ikäännyttänyt casfulledit-huijauksella
      - laittanut simin nukkumaan joksikin aikaa ja bugi meni ohi
      - resetoinut simin
      - lemmikkieläin vanheni ja peli vaan odotutti sitä
      - simi oli naapurustossa mistä pääsi salaiseen kohteeseen ilman varsinaista matkustamista. Siellä sai yllättäen tallennettua ja peli tuli kuntoon
      - pelannut vaan sitkeästi menemään ja peli korjasi viimein itsensä ja kaikki toimi taas

      Tämä bugi on ollut pelissä vasta 4 vuotta, joten ei sitä ole tietenkään ehditty mitenkään korjata. Kuvittelen, että modit mahdollisesti vaikuttaisivat, mutten ole varma. Samoin automaattisen ikääntymisen poistaminen saattaisi vaikuttaa bugiin, vaan en tiedä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      21
      2644
    2. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      105
      2570
    3. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      202
      1374
    4. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      94
      1281
    5. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      125
      1281
    6. "Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...

      ...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig
      Maailman menoa
      304
      1250
    7. Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa

      Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,
      Perussuomalaiset
      22
      1007
    8. Toivottavasti myös pysyy häkissä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �
      Suomussalmi
      13
      991
    9. Martina ja Matias

      Mahtaako Martina yrittää saada Matiasta uudeksi sulhaseksi, niin saisi ne prinsessa häät, mitkä jäi pitämättä, kun Aussi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      211
      979
    10. Millaisia tunteita

      Sinulla on minua kohtaan?
      Ikävä
      60
      897
    Aihe