niiku otsikossa lukee mun peli sekoilee ja se sekoilee sillai et se väittää et et voi tehdä tätä kun sim on ikääntymässä vaik kukaa mun simeist ei oo ikääntymäs ja ton jutun takii en pysty mennä rakennustilaa tai lähtee silt tontilt mihinkää joka ei oo hauskaa osaisko joku auttaa?
pelini sekoilee
1
202
Vastaukset
- OutoSim
"niiku otsikossa lukee mun peli sekoilee ja se sekoilee sillai et se väittää et et voi tehdä tätä kun sim on ikääntymässä vaik kukaa mun simeist ei oo ikääntymäs ja ton jutun takii en pysty mennä rakennustilaa tai lähtee silt tontilt mihinkää joka ei oo hauskaa osaisko joku auttaa?"
En osaa auttaa, kun ei ole itselläni ollut tuota, enkä siksi ole kokeillut mikä auttaisi. JOILLAKIN pelaajilla näkyy auttaneen jokin seuraavista, mutta joillakin taas ei mikään:
- ikäännyttänyt jonkin simin syntymäpäiväkaakulla (ja nuorruttanut sitten huijaamalla myöhemmin)
- ikäännyttänyt casfulledit-huijauksella
- laittanut simin nukkumaan joksikin aikaa ja bugi meni ohi
- resetoinut simin
- lemmikkieläin vanheni ja peli vaan odotutti sitä
- simi oli naapurustossa mistä pääsi salaiseen kohteeseen ilman varsinaista matkustamista. Siellä sai yllättäen tallennettua ja peli tuli kuntoon
- pelannut vaan sitkeästi menemään ja peli korjasi viimein itsensä ja kaikki toimi taas
Tämä bugi on ollut pelissä vasta 4 vuotta, joten ei sitä ole tietenkään ehditty mitenkään korjata. Kuvittelen, että modit mahdollisesti vaikuttaisivat, mutten ole varma. Samoin automaattisen ikääntymisen poistaminen saattaisi vaikuttaa bugiin, vaan en tiedä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.855040- 473482
- 1053335
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj342521- 1992503
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️252109- 1332059
- 201799
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan51689- 1821668