Nyt ihmiset! Valoja päälle!

fsahiofansio

3

288

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • valot_on_jo_päällä

      Kyllä minä olen tajunnut tilanteen jo kauan sitten. Kyse on kulttuurimarxismista, joka on vallannut länsimaiden eliitit. Tuon aatteen tavoitteena on tuhota valkoisten ja kristittyjen länsimaiden arvopohja. Eli ns. koti, uskonto ja isänmaa-arvopohja.

      Kodin eli perhearvot kyseenalaistetaan. Myös kansalliset arvot eli oman maan , kansan ja kulttuurin arvostaminen kielletään. Lopuksi käydään uskontoa ja nimenomaan kristinuskoa vastaan.

      Muta kansa ei herää, koska valtamedian ja koulujen avulla se on aivopesty hyväksymään oman sivilisaationsa tuhoamisen.

    • näintänäänhuomennatoisin

      Artikkeli on kummallista sillisalaattia, että on hankala ymmärtää, mikä on ollut toimittelijan ydinajatus tai motiivi.

      On olemassa monenlaista parafiliaa, eli mielentilaa, jossa koetaan voimakasta seksuaalista kiihottumista ei-sosiaalisesti hyväksytyistä asioista tai muuten poikkeavilla, epänormaaleilla tavoilla (zoofilia, koprofilia, exhibitionismi jne.). Eli kyse on käyttäytymishäiriöstä. Pedofilia on myös ICD-tautiluokiteltu. Poikkeava mielentila on yhtä todellinen, oli ihminen toteuttanut fantasioitaan tai ei, tai että ajatuksia ei ole kriminalisoitu ja sitä myöten ihminen ns. ei ole tehnyt mitään väärää. Mitä pedofiilimpi sen todennäköisemmin hän myös toteuttaa fantasiansa. Koska aiheeseen liittyy vakavia vaaroja, niin siksi siitä ei tulisi puhua ollenkaan myötäilevästi tai puolustelevasti, sillä se ruokkii ihmisten taipumuksia, sekä vähitellen turruttaa tämähetkistä normaalina pidettyä kielteistä suhtautumista aiheeseen. Näinhän on tapahtunut esim. homoseksuaalisuuden kanssa, jota aiemmin pidettiin normaalisti häiriönä ihmisen psyykessä ja fysiikassa, sekä kiellettynä toimintana. Kun homoseksuaalisuutta alettiin myötäilemään ja normalisoimaan, siitä on nyt tullut paikoin jopa heteroutta normaalimpi ja arvostetumpi asia. Nythän homovastaisuudesta, sekä homoseksuaalisuuden kritisoinnista on tullut se epänormaali ja epäterve asia, joka on myös osasyyllinen siihen, että jopa heterouttakin julistetaan epänormaalina asiana.

      Asiat muuttuu ja kehittyy aina ja jokapäivä, joten on ensiarvoisen tärkeää nähdä tulevaan, että mikä asia kehittyy ja mihin suuntaan. Lapset eivät tule koskaan kehittymään sellaiseksi, että niillä olisi jo varhaisina ikävuosinaan aikuisen kyvyt käsittää asioita ja suhtautua niihin ns. oikein, vaan tulevat aina olemaan aina yhtä avuttomia ja haavoittuvaisia ja ovat alttiina henkisille kehityshäiriöille. Siksi pedofilia on pidettävä pysyvästi negatiivisena, ei-sallittuna, vääränä ja sairaana tapana sekä ajatuksena että toimintana.

      Sexpot ja SETAt voivat olla myös haitallisia seksuaalivalistajia, jos ryhdytään suhtautumaan myönteisesti poikkeaviin ja mahdollisesti haitallisiin seksuaalisuuden suuntautumisiin, sekä edesauttamaan niiden kehittymistä väärään suuntaan.

    • heijastin

      En klikkaile vieraita linkkejä, mutta ajovalot on oltava päivin öin. Koskee myös muualta tulleita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?

      Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?
      Ikävä
      331
      29736
    2. Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa

      Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?
      Ikävä
      57
      2371
    3. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      54
      1794
    4. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      207
      1737
    5. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      158
      1622
    6. Varmaan koet, ettet ole tehnyt mitään väärää

      Mutta olet sinä tehnyt.
      Ikävä
      34
      1361
    7. Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta

      Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.
      Maailman menoa
      67
      1172
    8. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      122
      1048
    9. Sinkkusiskoni pliis kertokaa

      Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex
      Sinkut
      99
      977
    10. Huomioon ottaminen

      Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin
      Ikävä
      30
      952
    Aihe