Vauvoja, vauvoja

Beibibuumiapukkaa

Ilokseni olen huomannut, että nuorten valtuutettujen aloittama lisääntyminen on levinnyt myös johtaviin viranhaltijoihin. Tästä se lähtee, syntyvyys nousuun. Onnea perusturva!

24

679

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voevoee

      Voi sentään lisää pikku kukkahattuja vidusaarelle

    • KunTuliPuheeksi

      Lisäksi on muistettava, että vauvojen tekeminen on erittäin rentouttavaa ja miellyttävää puuhastelua, siihen ei kyllästy koskaan.

      • Hehehehee

        Mutta sitten ne siemenlingot kyllästyy kun alkaa paska vaippojen vaihto ja rahan meno.


    • isoskirjas

      Lisääntykää ja täyttäkää maa!

    • Lisääntykää

      Lisääntykää ja täyttäkää valtuustosali vauvoilla.

      • Hehehehee

        Pikku teukkoja kylä täyteen


      • älyjaväläys

        Eläkeläiset lisätuloja kalastelemaan valtuustoon kun eivät muuten pärjäile. Tili juoksee kuhan siellä hissukseen vaan istuskelee.Mitäpä sitä isommin puhelee jos päässä ei liiku ajatuksia eikä ole mitään sanottavaa. Ai niin, pittäähä siellä olla senverran hereillä että muistaa sanoa joskus jaa taikka ei.


      • Hehehehee

        Teukka ei sano sitäkään se on kokoajan pikku viskissä


    • Persurules

      No eipä ne nuoremmatkaan siellä mitään puheita pidä. Varsinkaan nämä uudet tulokkaat eivät uskalla suutaan avata ja muuten esiinnytään niin polleasti että! Joku nuori luuli äänestävänsä hyvääkin ehdokasta, mutta pettyä taisi, vihreä on hyvin hiljaa. Persut ne on, jotka uskaltaa ääneen puhua!

      • Ennennn

        Persut on juntti puolue en äänestä ikinä


    • Mullikat.mölisee

      Se etupenkin pönäkkä lantapaukku on minun suosikkini.Se kun avaa suunsa niin siinä on sitä jotakin. Ukko on aivan pihalla päätettävistä asioista. Eikös se höpissyt jotain sänkyhommistakin. Peto on irti.

      • Hähähähähää

        Ottaako eunukkia pattiin


    • Varsin.Vihreä

      Olen aika pettynyt erityisesti vihreään. Luulisi jo vuoden aikana osanneen avata suutaan. Sehän kysyy vieruskaverilta aina miten pitää äänestää!

      • pöljäätouhua

        Vihreä on vihreä vaikka voissa paistais! Olis vaan pysyny pois, jos ei kerta mitään saa aikaseks.


    • MulliOinonen

      Se ukko on kuunnellu mulliauton kyytissä monenlaisia mölinöitä. Ihmekkös tuo jos siinä vähä mölinä on tarttunna. Paskakin on tainna joskus vähä haiskahtoa, nii että sehän se on tainna keänteä entisen demarin kepuliks.

      • Niiihhh

        Siinä toinen eunukki nillittää


      • Tsuptsup

        Kolkun demariko teällä veänteä?


    • EnnenOliKaikkiHyvin

      Nykyajan naiset ovat niin heikkoa ainesta, että nämä eivät kykene huolehtimaan lapsistaan, ja näin ollen valinneet " minä minä!" elämäntavan. Allekirjoittaneena täytyy sanoa, että nainen on kokonainen vasta pullantuoksuisena äitinä, tätä ennen vain itsekeskeisiä instagram kakaroita. Sotien jälkeen syntyi suuret ikäryhmät, jotka ovat menestyneet niin ikään työelämässä, että perhe-elämässä, mutta, alamäki alkoi 80-90-luvuilla syntyneiden "baariäitien" myötä. Voiko oksettavampaa näkyä olla kuin, räkäkännissä oleva pienten lasten äiti hyppäämässä sylistä syliin, jakamaan itseään koko kylän nuorille miehille ja vielä julkeaa kehuskella"kaadoillaan". Lisäyksenä vielä tähän ns. "puumakulttuuriin",
      ette ole kunniallisia ihmisiä, olette eläimiä jotka elävät vain ruokkiakseen himojanne, olette vastenmielisiä!

      • Vain.muistoja.menneestä

        Allekirjoitan täysin kirjoituksesi. Tämä on ikävä ja valitettava tosiasia nykyajan naisissa:(


      • Voevoee

        Onneksi ei tarvitse tuollasten eunukki luusereitten kanssa pentuja tehdä. No eihän se onnistukkaan kun ei nuijapäät ui eikä mittari värähdä.


      • kyl.siä.sen.tiät

        Älä ny viitti ku hyvinnii tiät että kyllä viisari värähtää ja nuijapää tarpeentullen ui ja syvällä;)


      • Turbiinitdolmussa
        Voevoee kirjoitti:

        Onneksi ei tarvitse tuollasten eunukki luusereitten kanssa pentuja tehdä. No eihän se onnistukkaan kun ei nuijapäät ui eikä mittari värähdä.

        Kyllä niin on, ettei naiselle mikään riitä, oli etuvarustus minkälainen hyvänsä. Toiset itkevät sitä että elää seksittömässä suhteessa, toisaalla taas mies on liian viriili, mikään ei kelpaa. Naiset vain kyllästyvät saman toistoon, koska he ovat näitä kertakäyttökulttuurin mätiä hedelmiä. Yhden yön suhteiden määrillä retostellaan ystäville ostarin kahviossa expressojen ja mokkalattejen äärellä, vailla minkäänlaista merkkiä häpeästä, tai katumuksesta. Media vielä kehtaa kannustaa näitä herkkiä, heikolla itsetunnolla, sekä särkyneellä minäkuvalla siunattuja naisia hankkimaan mahdollisimman paljon tunteetonta irtoseksiä, mahdollisimman monen kumppanin kanssa, ja mikä irvokkainta, abortin helppoutta julistetaan, kuin tämä olisi vaikkapa viisauden hampaan poistoa vastaava toimenpide. Kauhealle tuntuu vaikka lapsi kuinka olisi synnin hedelmä, että sen pieni elämä tuhotaan imemällä se kohdusta ulos, rakas lapsi, jota äitinsä ei halunnut, elämä, jolta mielivaltaisesti evättiin oikeus syntyä.
        Ihmiskunta on tuomittu tuhoon, eikä paluuta enää ole, homot marssivat kadulla ja perinteiset perhearvot vedetty hypoteettisesta viemäristä alas jätevedenpuhdistamolle asti.
        Mutta kaikkein absurdeinta tilanteesta tekee se, jos uskallat arvostella vihervasemmistolaista perversiota, sinut viedään hullujen huoneelle, systeemi alkaa pelottavasti olla sama kuin neuvostoliitossa.


      • Hyiolkoon

        Vidusaarella asuu juntin ja tyhmin kansa mitä voi olla. Ja ukot on niin rumia jottei niihin koske tikullakaan.


      • Voi.hyvä.Sylyvi
        Hyiolkoon kirjoitti:

        Vidusaarella asuu juntin ja tyhmin kansa mitä voi olla. Ja ukot on niin rumia jottei niihin koske tikullakaan.

        Naiset ne näyttää ensin rupsahtavan. Liukuvoide kauppaankin on jossain päin Suomea jopa tuntien mittainen jono 35 v ja sitä vanhemmista eukoista. Limakalvot kuivaa, eivoi mithän. Sitten kun ollaan vielä ollakseen ja esitetään kauniimpaa ja fiksumpaa kuin oikeesti ollaankaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      152
      10997
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5250
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2463
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      30
      2153
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1721
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1584
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      31
      1270
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1196
    9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      92
      935
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      317
      902
    Aihe