haluisko joku alkaa opettaan nuorta miehen alkuu tanssiin. valssi menee joten kuten mut muut ei mene ollenkaan. harmittaa kun ei koulussa tullu oikein harjoteltuu tanssii.
Lapin lääni
Teemu
3199
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Jonkun tanssiseuran järjestämällä Tanssikurssilla oppii parhaiten tanssin alkeet.Siellä ei tarvii arastella osaamattomuuttaan. Ja sitten ahkeralla harjoittelulla, eli käymällä tansseissa. Näin on ainakin oma kokemukseni.
Jossain koulun jumppatunnilla ei välttämättä opi edes alkeita, voi olla päinvastoin "traumaattinen" kokemus jollekin nuorelle. Riippuu opettajan omasta tanssitaidosta. Esim. omalla (pienellä)paikkakunnallani ei niitä jumppamaikkoja näe koskaan esim. lavoilla kesäisin.
tärkeintä on se, mitä juttelee naiselle
tanssi on kävelemistä kädet naisen ympärillä
joskus voi keinua, ettei liikuta edes jalkoja
Tanssin osaaminen on tärkeetä, tänäpäivänä ei o enää kunnon miehiä vaan pelkkiä luuserihiiriä, jotka ei osaa enää edes tanssia.Technoa ei oikeen viitti ja vanhusten tansseja ei osaa! Nauti siinä sitten tanssimisesta! Lesboks en ala!!!