VW Polo -02 käynnistyksenesto-ongelma

AutonaPoloOrpoOnOlo

Moi!

Onko kenelläkään tietoa, miten vuoden 2002 mallin Polosta saa käynnistykseneston pois päältä? Auto starttaa mutta ei lähde käyntiin. Välillä lupaa mutta käyntiin ei suostu lähtemään. Akun kengät on irroitettu noin puolen tunnin ajaksi ja sulakkeet tarkistettu.

7

2930

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SetäNeuvoo

      Tarkista että virranjakajan kansi on paikallaan. Ja bensaa tankissa.

    • AutonaPoloOrpoOnOlo

      Käynnistyksenestolaitteen merkkivalo palaa mittaritaulussa, joten ei ole kiinni virranjakajasta eikä polttoaineesta.

    • eityhmille

      Umpityhmä aloitus taas. Älkää viitsikö tehdä noita naurettavia aloituksia, Jos ette tiedä miten käynnistyksenesto toimii, niin ei kannata kirjoittaa mitään.
      Perustieto ensin kuntoon!!

    • ApuaOngelmaan

      Arvoisa aloittaja, älä välitä tuosta ajattelemattomasta viestistä tuossa ylhäällä. Teetä uusi avain merkkiliikkeessä. Sen uskoisin auttavan.

      • Anonyymi

        Avaimessa on siru, joka ohjailee käynnistyksen estoa. Teetätin uuden avaimen ja häröilylle stop.


    • Anonyymi

      Onko vw polo mk4 virtalukolta johto immoreleelle? Minulla oli golf mk3 ja siihen napsahti käynnistyksen esto päälle. ( kävi vain hetken ns. rykäisi ) Merkkiliikkeessä koodasivat uudelleen ja viikon päästä sama vika. Minulla oli immoreleen johto hyllyssä ( vaihdoin virtalukon rungon purkuosaan ) ja vaihdoin olevan johdon tilalle. Auto toimi moitteitta sen jälkeen. Epäilin, että entisessä johdossa kosketushäiriö tai jotain.

    • Oispahan surkeat varkauden estosuojat jos ne vois ohittaa jokainen rassaaja?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oisko se tosi paha

      Jos haluaisinkin susta ennen kaikkea seksiä? Nainen
      Ikävä
      142
      4253
    2. Milloin nainen saan sinut?

      Kanssani eroottisiin hetkiin? Tiedät ja tunnet kovan haluni, hellyyden myös. Onko vastauksesi edelleen, että en tiedä, e
      Ikävä
      22
      2395
    3. Haluan että tiedät tämän

      Jos luet täällä. En ole sinulle vihainen, vaikka asiat menivät niinkuin menivät. Ajattelin, että et tykkää minusta, jonk
      Ikävä
      97
      1979
    4. Trump syyttää sodasta Ukrainaa.

      Vieläkö persut jaksavat naureskella sille kun väitetään Putinin ja Trumpin olevan parhaita kavereita? https://yle.fi/a/
      Maailman menoa
      391
      1605
    5. Mitä olen antanut sinulle?

      Mitä olet antanut minulle?
      Suhteet
      37
      1475
    6. Johanna Turja, Putinin agentti Alavudelta

      Johanna Turja: Ukraina on osa Venäjää https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/a4d2ab92-3cc7-41bc-9630-0b48f898e263
      Alavus
      30
      1456
    7. Pride saapuu Iisalmeen

      Miksi tällaista tapahtumaa pitää käsitellä kaupungin hallituksessa? Ihan sama kun pistäisi pystyyn umpikännimarssin ja k
      Iisalmi
      177
      1432
    8. 250
      1285
    9. Trump syyttää Ukrainaa sodan aloittamisesta

      Hah hah, niin ne asiat menee
      NATO
      276
      1153
    10. Kerro nyt jotain

      Itsestäsi minkä haluaisit kaivattusi tietävän?
      Ikävä
      77
      1152
    Aihe