mietin

onko olemassa sellaisia naisia jotka pystyisivät
jakamaan yhden miehen rakkauden ja lämmön. Se vois olla kaikinpuolin hyvä idea. Lapsia saattaisi tulla kyllä paljon, mutta olis myös hoitajia. Ja aina olis levännyt nainen jakamaan
iltojen, päivien iloja, kukin vuorollaan. Näin nelivitosena ei lapset olis enää kotosalla, olispa siinä sitten ehtoisia iltoja.
10555
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Vain afriikan miehihet ovat moniavioisia,suomalainen mies
ei useampia vaimoja tarvi.

Äänestä
  • minulla olla vaikka sellainen poikkeus tapaus. Perustaisin sellaisen kolmen vuoden projektin, niin saataisiin tutkittua tietoa tästä aiheesta....:))) voisin raportoida tähän palstalle vaikka kerran kuukaudessa, projektin etenemisestä...

    Äänestä

sellainen mies,että pystyt tyydyttämään kaksi naista.Hyvin usein se yksikin jää ilman tyydytystä.
Ethän vain yliarvioi kyvykkyyttäsi,rakkauttasi ja lampöäsi.

Äänestä
  • sitä millään kahteen naiseen voi seksin määrää soveltaa, mutta laatua kylläkin. Laadun osalta varmaan kyvyt hyvinkin riittäisi ja kun oikein suunnittelee asiaa, niin siinä olis tavallaan tälläinen syn-energia niikuin lisänä käytössä, jolloin onnistumisen edellytykset varmasti täyttyis.

    Äänestä

  • ilmari kirjoitti:

    sitä millään kahteen naiseen voi seksin määrää soveltaa, mutta laatua kylläkin. Laadun osalta varmaan kyvyt hyvinkin riittäisi ja kun oikein suunnittelee asiaa, niin siinä olis tavallaan tälläinen syn-energia niikuin lisänä käytössä, jolloin onnistumisen edellytykset varmasti täyttyis.

    ..moniavioisissa perheissä kaikille vaimoille pitää olla omat huushollit? Onko sulla siihen sitten varaa?

    Äänestä

  • että kirjoitti:

    ..moniavioisissa perheissä kaikille vaimoille pitää olla omat huushollit? Onko sulla siihen sitten varaa?

    sitä hieman mietin. Olis sellainen solutyyppinen asunto, yhteinen keittiö ja oh ja kaksi makuuhuonetta. Pesutilat, sauna ja takka huone yhteisiä....Olis siinä kaikilla lokoiset oltavat. Toinen tuurais toistaan ja väliin vois pitää vaikka lomaa...:)))Eikä siinä varmaan syntyis erimielisyyttäkään...

    Äänestä

miehelle on yksikin vaimo liikaa!

Äänestä
  • ,,,mutta se tyytymättömyys voi myös johtua siitä, että on vain yksi vaimo ja toisen tarvetta ei vielä tiedosta...Ajatteleppa, joku vaimo saattaa olla niin " väkevä ", että sitä ei miesten mieskään jaksa pitää tyytyväisenä.....aina narisee. Kaksi hyvää vaimoa saattaa pitää miehen jatkuvassa "pilvitilassa " ja ovat myös itsekkin onnellisia.

    Äänestä

löytyy.Pystyn jakamaan miehen itseni ja taas jälleen kerran itseni ja taas itseni kanssa.Ja se vasta onkin hauskaa:o)))

Äänestä

Varmaan voi olla. Itse olen kääntänyt tuon toisinpäin,minulla on monta miestä yhtäaikaa ja se on erittäin hyvä ratkaisu.Rakastanko jokaista? En kaikkia,mutta ei kai tässä rakkaudesta tarvitse olla kyse,toisista vaan pitää enemmän kuin toisista ja kaikilta saa hyvää seksiä ja ajankulua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ilmari kirjoitti:

onko olemassa sellaisia naisia jotka pystyisivät
jakamaan yhden miehen rakkauden ja lämmön. Se vois olla kaikinpuolin hyvä idea. Lapsia saattaisi tulla kyllä paljon, mutta olis myös hoitajia. Ja aina olis levännyt nainen jakamaan
iltojen, päivien iloja, kukin vuorollaan. Näin nelivitosena ei lapset olis enää kotosalla, olispa siinä sitten ehtoisia iltoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu