Osaako kukaan kertoa miten saan tuon usb-rakkineen toimimaan Mint Tarassa?
Aureon Xfire8.0 hd
kuollutkivi
7208
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tuolta noita
http://linux-drivers.net/index.php?p=audiocard&s=terratec&j=Terratec Aureon XFIRE8.0 HD (RTL) (Analog 2in-8out, 24Bit-192kHz, S-PDIF in-out, USB 2.0)
sopii kokeilla.
Juu, tulee teksti "Your file is ready for download" mutta missä kummassa ajurit ovat, kun ei toimi? Sanon vain, että tämä Linux Mint on aika vajaa, kun en ole vuoteen pystynyt kuuntelemaan yhtään mitään netin kautta. Kaikkea olen kokeillut, mutta yksinkertaisesti mikään ei toimi!!! Tämä on ihan perseestä!!!
Paska Mint!!!
Jakkaraongelma!
Kun olet todistanut olevasi yli 18 v niin klikkaa "Download Linux driver" sivun yläreunasta ja jatka valinnoilla.
Vahvistan. Neuvo pätevä.
Tuolta voi ladata sen ajurin aloittajan ukinoista huolimatta.
Ruksi 18-v. ruutuun pitää laittaa.
Voi sitä klikkailla, mutta kun päätyy takaisin "Download Linux driver" sivulle. Missä ne kummassa ajurit ovat?
Minä ainakin pääsin valitsemaan ensin Audiocard ja sitten Terratec ja sen jälkeen oliko se nyt kuudes alhaalta
Feikkisivut. Ei sieltä pääse mitään ajureita lataamaan. Homma palaa aina vain aloitussivulle. Sitten kun klikkaa kuudetta alhaalta tai mitä tahansa, niin alussa ollaan.