"Kyberturvallisuuskeskus: Suomen viranomaisverkkoihin tänään tehty hyökkäys tuli ulkomailta." (MTV3)
Emme viitsineet tällä kertaa aiheuttaa suurempaa haittaa koska natomyönteisyys oli vain 30%. Tilannetta tarkkaillaan.
Emme viitsineet tällä kertaa aiheuttaa suurempaa haittaa koska natomyönteisyys oli vain 30%. Tilannetta tarkkaillaan.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Niin,miksi ne venäläiset muuten ei ikinä kyberhyökkää NATO maita vastaan...miksi ne kyberhyökkää aina vain pieniä puolueettomia naapurimaita vastaan.
Muutenki,,miksi ne ei ikinä öyhötä Viroa vastaan miksi ne aina uhkailee vain NATO.oon kuulumatonta suomea.
Vaihdoin mielipidettä.
Äkkiä Natoon.
Tuommonen äärioikeistolainen,riistokapitalistinen ja fasistinen kommunistien ja natsien ihailema paska kehitysmaa tuossa itärajan takana.
Joo kyllä ne vintit täällä kohta ilman Nato jäsenyyttä pimeneekin varmaan.
Natsit vastustaa Natoa ja EU.ta ja muutenkin vihaavat länsimaista demokratiaa,ne on putinisteja.
venäjä meidät siihen Natoon ajaa,aikansa kun pöljäilevät niin kyllä suomesta Natojäsenen saa.
Saakelin amerikkalaiset kun ne toisessa maailmansodassa teurasti ihan väärän sian.
Aina syntyy uusia pekoneja
Olis ollu NATO olemassa vuonna 1939 niin paljolta kärsimykseltä olisi suomalaiset säästyneet.
Kävelkää nyt katuvalojen alla niin kauan kun teillä on sähköä. Päreitä kannattaisi kyllä valmistaa varastoon.
No mites sitten kun sen jälkeen ei ole enää sossuakaan joka sulle rahaa antaa.
Siinä lienee syy siihenkin miksi asut täällä etkä esimerkiksi siellä omassa henkisessä itärajan takasessa paratiisissasi.
Vai Putleriko sulle sitte rahaa antaa? omista rahoistaanhan sen pitäisi antaa,koko valtion kassanhan se on jo ryövännyt ja veroparatiiseihin omille tileilleen toimittanut
Tiedän, tiedän, kun puolet vuodesta vietän niissä paratiiseissa itsekin. Herra Putin on hyvin avokätinen uskollisilleen. Eihän Suomella muuten ole väliä, mutta mahtivaltio haluaa länsirajalleen sellaisen aution, helposti valvottavan puskurivyöhykkeen. Suomi sopii siihen hyvin kunhan valtaosa väestöstä on ensin siirretty äiti Venäjän hyödykkeiksi.