Käsittämättömän huonosti hoidettu datanomiopinnot Keravalla. Vuodesta toiseen sama onneton tumpelo saa opettaa siellä. Oppilaat turhautuvat eivätkä opi mitään ja lopettavat koulun kesken.
Oppilaita ei kohdella tasa-arvoisesti sillä toinen ryhmä saa kunnon opetusta. Ovat jo koodaamassa, toinen ryhmä vasta leikkaa liimaa askartelee. Edes lukujärjestystä ei tämä "opettaja" ole osannut antaa oppilaille.
keuda kerava
10
4450
Vastaukset
- Eimitäänjärkee
Samaa voisin sanoa Keuda Mäntsälän toimipisteestä paitsi että eri ala. Oppilaat nimenomaan turhautuvat eivätkä opi mitään ja tuntuu että meitä kohdellaan tunneilla kuin pieniä lapsia vaikka osa on sielä jo aikuisia. Ekat 2kk opiskelusta meni ihan hukkaan kun meillä oli todella tumpelo sijainen. Onneksi kuitenkin vaik 2kk eikä vuosi. Siinä olisikin ollut sitten ihmeteltävää.. Ihmettelen miten sellainen voi edes opettaa kun olemme hoitoalan opiskelijoita.
- Anonyymi
Itse olen Mäntsälän keudalla ja opettajat ei osaa antaa tehtäviä vaikka kuinka kysyy ja vihdoin sain niitä, mutta ne on ollut nyt noin 3viikkoo arvioimatta vaikka he sanoivat että arvoi samantien.. en suosittele kenellekään
- Anonyymi
Huonoja kokemuksia myös minulla. Valmistuin juuri taloushallinnon merkonomiksi. Viimeisenä lukuvuotena ei ollut neljään kuukauteen opintoja. Muutenkin opinnot oli vain hengailua ja pinta puolista taloushallinnon oppimista. Mitään ei jäänyt kunnolla käteen. Lisäksi oli melko ikävä tapa lopettaa opinnot työssäoppimisen arviointi keskusteluun, jossa opettaja ei rakentavasti pystynyt kritiikkiä antamaan vaan haukkui minun kommunikointi taidot rankasti. Jopa työpaikka ohjaaja oli ihmeissään opettajan käytöksestä. Ilmeisesti Keudassa kunnioitetaan suulaita ihmisiä jotka pilaavat työrauhan ja suurin ongelma ovat hiljaiset ja ujot ihmiset. Tosin haukkui hän muutkin oppilaat huonoiksi pitämään huolta opinnoistaan. Eikä ollut ainut päivä jolloin oli epäkohtelias. Todella ikävä olo jäi tuon viimeisen päivän jälkeen.
P.S. Irvokkain kokemus oli keväällä kun stipendit jaettiin. Stipendit jaettiin keväällä sellaisille jotka esim. pelasivat tunneilla nettipelejä. Sellaisilla arvoilla siellä mennään. Vaikka olisit kuinka hyvin asennoitunut opiskeluun ja pärjännyt, se ei paina kun sosiaalisuus on siellä uskonto. En ole kohdannut koskaan yhtään samantasoista luonnerasismia.- Anonyymi
Ilmeisesti he savustivatkin minua sittenkin pois harrastamalla jonkin sortin demoilua. Ongelmanuoria koko talo täynnä. Elin pussissa näköjään siis nuo vuodet. Paska ilmapiiri.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ilmeisesti he savustivatkin minua sittenkin pois harrastamalla jonkin sortin demoilua. Ongelmanuoria koko talo täynnä. Elin pussissa näköjään siis nuo vuodet. Paska ilmapiiri.
Ilmeisesti oikeasti onnistuivat sotkemaan maailmankuvaani. Meni järki.
- Anonyymi
Maailman paskin koulu vittu ei oo ikinä mitään vittu että vituttaa voi vittu menee penki alle nää vitun vuodet ois voinu mennä vaa lukioo ni ois olemassa lukujärjestys perkeeeleeen pekrkele kolme opettajaa lähteny vittuu ja kukaa osaa mitä vitun juntit hahahah
- Anonyymi
Millä linjalla opiskelet/opiskelit?
- Anonyymi
Hei olen leon mä haluan opiskelen koki
- Anonyymi
Samaa voisi sanoa Järvenpään keudasta. Ihan sysi paska amis
- Anonyymi
Totta masentava fiilis jää ja tulee heti kun astuu ovesta sisään tuosta Järvenpään Wärtsilä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä
IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi3142861Mihin sinussa haluan koskea
Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä552640- 1201712
- 1181430
Toisen ihmisen sydämellä
leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo1461390Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."
Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://301275PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan
kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki1481234- 691090
- 741079
- 701020