keuda kerava

älytön

Käsittämättömän huonosti hoidettu datanomiopinnot Keravalla. Vuodesta toiseen sama onneton tumpelo saa opettaa siellä. Oppilaat turhautuvat eivätkä opi mitään ja lopettavat koulun kesken.

Oppilaita ei kohdella tasa-arvoisesti sillä toinen ryhmä saa kunnon opetusta. Ovat jo koodaamassa, toinen ryhmä vasta leikkaa liimaa askartelee. Edes lukujärjestystä ei tämä "opettaja" ole osannut antaa oppilaille.

10

5377

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eimitäänjärkee

      Samaa voisin sanoa Keuda Mäntsälän toimipisteestä paitsi että eri ala. Oppilaat nimenomaan turhautuvat eivätkä opi mitään ja tuntuu että meitä kohdellaan tunneilla kuin pieniä lapsia vaikka osa on sielä jo aikuisia. Ekat 2kk opiskelusta meni ihan hukkaan kun meillä oli todella tumpelo sijainen. Onneksi kuitenkin vaik 2kk eikä vuosi. Siinä olisikin ollut sitten ihmeteltävää.. Ihmettelen miten sellainen voi edes opettaa kun olemme hoitoalan opiskelijoita.

    • Anonyymi

      Itse olen Mäntsälän keudalla ja opettajat ei osaa antaa tehtäviä vaikka kuinka kysyy ja vihdoin sain niitä, mutta ne on ollut nyt noin 3viikkoo arvioimatta vaikka he sanoivat että arvoi samantien.. en suosittele kenellekään

    • Anonyymi

      Huonoja kokemuksia myös minulla. Valmistuin juuri taloushallinnon merkonomiksi. Viimeisenä lukuvuotena ei ollut neljään kuukauteen opintoja. Muutenkin opinnot oli vain hengailua ja pinta puolista taloushallinnon oppimista. Mitään ei jäänyt kunnolla käteen. Lisäksi oli melko ikävä tapa lopettaa opinnot työssäoppimisen arviointi keskusteluun, jossa opettaja ei rakentavasti pystynyt kritiikkiä antamaan vaan haukkui minun kommunikointi taidot rankasti. Jopa työpaikka ohjaaja oli ihmeissään opettajan käytöksestä. Ilmeisesti Keudassa kunnioitetaan suulaita ihmisiä jotka pilaavat työrauhan ja suurin ongelma ovat hiljaiset ja ujot ihmiset. Tosin haukkui hän muutkin oppilaat huonoiksi pitämään huolta opinnoistaan. Eikä ollut ainut päivä jolloin oli epäkohtelias. Todella ikävä olo jäi tuon viimeisen päivän jälkeen.

      P.S. Irvokkain kokemus oli keväällä kun stipendit jaettiin. Stipendit jaettiin keväällä sellaisille jotka esim. pelasivat tunneilla nettipelejä. Sellaisilla arvoilla siellä mennään. Vaikka olisit kuinka hyvin asennoitunut opiskeluun ja pärjännyt, se ei paina kun sosiaalisuus on siellä uskonto. En ole kohdannut koskaan yhtään samantasoista luonnerasismia.

      • Anonyymi

        Ilmeisesti he savustivatkin minua sittenkin pois harrastamalla jonkin sortin demoilua. Ongelmanuoria koko talo täynnä. Elin pussissa näköjään siis nuo vuodet. Paska ilmapiiri.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ilmeisesti he savustivatkin minua sittenkin pois harrastamalla jonkin sortin demoilua. Ongelmanuoria koko talo täynnä. Elin pussissa näköjään siis nuo vuodet. Paska ilmapiiri.

        Ilmeisesti oikeasti onnistuivat sotkemaan maailmankuvaani. Meni järki.


    • Anonyymi

      Maailman paskin koulu vittu ei oo ikinä mitään vittu että vituttaa voi vittu menee penki alle nää vitun vuodet ois voinu mennä vaa lukioo ni ois olemassa lukujärjestys perkeeeleeen pekrkele kolme opettajaa lähteny vittuu ja kukaa osaa mitä vitun juntit hahahah

      • Anonyymi

        Millä linjalla opiskelet/opiskelit?


    • Anonyymi

      Hei olen leon mä haluan opiskelen koki

    • Anonyymi

      Samaa voisi sanoa Järvenpään keudasta. Ihan sysi paska amis

      • Anonyymi

        Totta masentava fiilis jää ja tulee heti kun astuu ovesta sisään tuosta Järvenpään Wärtsilä.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      249
      7561
    2. Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue

      Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää
      Maailman menoa
      141
      3979
    3. Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?

      Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas
      Maailman menoa
      118
      2227
    4. Olen väsynyt tähän

      En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy
      Ikävä
      26
      1657
    5. Olenko mies sinun mielestä outo?

      Saat vastata rehellisesti.
      Ikävä
      47
      1520
    6. Millasia unelmia sulla on?

      onko unelmia...?
      Ikävä
      33
      1402
    7. Minneapolisin tapauksesta hyvä video

      Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh
      Maailman menoa
      342
      1214
    8. Miksi et voi tutustua minuun irl?

      Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.
      Ikävä
      141
      1012
    9. Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!

      Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä
      Suomalaiset julkkikset
      8
      963
    10. Milloin palaat

      Odotan niin kauan kun vaan jaksan toivoa. Tiedät että sua jäi joku ikävöimään. ❤️
      Ikävä
      23
      948
    Aihe