Kertokaa OIKEASTA taikuudesta

En tarkoita Hollywood taikoja. Toivon että joku kertoisi millaista oikea taikuus on, mitä sen avullaan voi tehdä ja miten sitä käytetään.
4184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Pääsääntöisesti sillä kusetetaan typeryksiltä rahat pois.

Äänestä

Opiskele chakroja. Niiden avulla pääset ihmisten sieluun ja voit lukea ajatuksia, muuttaa ihmisten ajatuksia jne..

Äänestä

Istu kynttilöiden eteen suljetun suolaringin sisään ja keskity siihen mitä haluat saada aikaan. Voit käyttää jotain työkaluja, veistä, maljaa, hiekkaa, keppiä yms. energiavirtojen kuljettamiseen

Äänestä

Se alkaa aina ympäristön ja luonnon merkkien tarkastelulla. Tosin täytyy sitä ennen sulkea itsensä nykypäivän ajasta ja kohinasta, tuntea aika ja energiat, ja löytää tavallaan universaali "ajattomuus".
Silloin kun ymmärttää sen miksi ja millainen on siinä hetkessä ja siinä pisteessä, niin voi alkaa ymmärtämään omaa tarkoitustaan maailmassa, jolloin voi myöskin ymmärtää ketkä ovat ystäviä ja ketkä vihollisia, ystävät on niitä jotka auttavat ja tuovat sinulle energiaa, ja vihollisten läsnäollessa tunnet ikäänkuin oman energiasi heikkenevän. Silti ei kannata olla hyökkäävä vihollisiakaan kohtaa, vaan kääntää ne vähitellen myönteisesti suhtautuvaksi.
Täytyy antaa kaikelle elämässä olevalle ja ympärilläsi olevalle "oman nimensä" tai "oma merkkinänsä", jolloin ymmärrät siitä suhteesta mikä niillä sinuun on. Mutta muista, että valtaosa ihmisistä ei tunne "voimaa" tai sen läsnäoloa, he ovat siis heikkoja, ja usein tälläistä vahvempaa taikuria kohtaa tuntevat kateutta, senkin voit kääntään voiman positiivisuuden avulla liittolaiseksi.

Eri asia on harrastatko jotain "rituaalista taikuttaa" kuten wiccat tai monet muut nykyajan yhteisöt. Pääasia on ymmärtää energia, mikä ihmisten välillä vallitsee, eli se tuntemus tai tunnelta ajassa ja paikassa, joka on kuitenkin aina kaiken ajan ja paika ylittävää, ja se että kaikella joka liittyy sinuun on todellakin merkitys, joka pitää ymmärtää, mistään ei pidä olla "epämääräistä" tunnetta, sillä se johtaa aina epävarmuuteen. Äläkä koskaan usko mitä epäilijät, tai sinua heikommat sanoavat, tunnista tilanteet, ja näe miten ne peilaavat energiaa ja itseäsi, näe mahdollisuudet vaikuttaa positiivisella tavalla. Se myös on totta, että kaikki mitä itsestäsi annat peilautuu ainakin kaksinkertaisena takaisin, eli pyri positiivisuuteen, mutta älä kuitenkaan anna turhaan posiitiivisuutta viholliselle, jos et näe että se on muuttumassa ystäväksi. Tunne itsesi !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hitonhollywood kirjoitti:

En tarkoita Hollywood taikoja. Toivon että joku kertoisi millaista oikea taikuus on, mitä sen avullaan voi tehdä ja miten sitä käytetään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu