Esimies spämmää

Huolestunut

Spämmää koko tiimiä viesteillä jotka voisi ohjata vain yhdelle. Millainen ihminen tekee näin?

3

365

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ehkäpäse

      ottaa selvää, kuka on noheva ja kuka ei. Ei-nohevat lähtevät seuraavissa yt-neuvotteluissa. Pitääksesi paikkasi, uhraa yöunesi ja vapaa-aikasi korvaamattomalle työnantajallesi.

    • kukakuuluutiimiini

      Tjaa. Pomo varmaan koettaa selvittää ketkä oikeasti kuuluvat hänen tiimiinsä. Ruutua tuijottavat punasilmäiset koodarit eivät ole isompia supliikki-ihmisiä. Pomo koettaa onkia selville missä valmiusvaiheessa projekti on. Onko 20% tehty, onko, 50% vai 80%. Seuraava sprintti. Scrum kadoksissa. Hyvä kun sanotaan aamulla päivää. Kait se sähköinen viestittely on ainoa kommunikointikanava IT-piireissä. Muuten ollaan nenä ruudussa.

    • HalooHellsinki

      Mun esimies tappelee koko ajan muijansa kanssa puhelimessa. Milloin on tavarat hukassa pihalla ja milloin sisällä. Pitää tulla hakemaan vaikka ei sovi, pitää muistaa allergiat joista ei tiedetä mistä johtuu ja pitää sitä ja pitää tätä ja pitää pitää pitämisestä samaa pitkäpiimäistä hapankermaa viikosta toiseen josta kukaan ei pidä kun pitää pitää aikatauluista kiinni ettei putoa kelkasta lattialle.

      Eikö toi suupalttien kuningas nyt tajuu että me kuullaan kaikki mitä sen muija sen nokian tuotekehityksen tulokseen päiväkaudet huutaa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      393
      2020
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      12
      1849
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      242
      1367
    4. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      77
      999
    5. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      52
      961
    6. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      402
      928
    7. Rakennetaanko yhdessä?

      Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
      Ikävä
      33
      765
    8. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      56
      759
    9. Hyvää yötä mies

      Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo
      Tunteet
      70
      714
    10. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      63
      713
    Aihe