Kukahan poltti vanhan kunnalliskodin Honkolan risteyksessä?
Ketä siellä oikein asui, jotain hörhöporukkaa tietysti?
Kunnalliskodin palo
27
1414
Vastaukset
- tarkkailijana
Poliisi epäilee, että eilen Äänekosken Hujakkolammentiellä ollut tulipalo oli tahallaan sytytetty. Paloa tutkitaan tuhotyönä, ja epäilty on palossa pahiten tuhoutuneen toisen kerroksen asunnon asukas.
Epäilty on 24-vuotias mies. Hän on itse sairaalahoidossa, joten poliisi ei vielä ole päässyt kuulustelemaan häntä. Epäilty loukkaantui, kun hän hypättyään toisen kerroksen ikkunasta paloa pakoon
Kun on lusikalla annettu,ei voi kauhalla vaatia.
Onneksi yksi kaljaveikko vähemmän tuhotöitä tekemässä. - Surkeaa
että tekijä on vasta 24 vuotias. Aika nuorena surkeassa jamassa. Millaisiahan vanhemmat ovat, ei taida olla sen kummempia, tuskin hengissäkään tai sitten todella maanmatosia. Tuskin ainakaan häpeävät lapsensa tekemisiä. Tällaiseksi tämä yhteiskunta on menossa, siinäpä pohtimista päättäjille.
- Kokkelikooo
Siinä puhui kokemuksen syvällä rintaäänellä itse asiantuntija
- Juurikin-niin
Ja joka sana totta. Jotkut tekijät ja kommentoijat ovat vaan jo niin syrjäytyneet yhteiskunnasta etteivät erota realiteetteja omasta elinympäristöstään. Todella surkeaa.
- tutkijana
Kolme hörhöä siellä yleensä haahuilee pussikaljojen kanssa,veljeksiä ilmeisesti. Ei hyvin mene ja nyt aina vaan huonommin.
- Pekune
Korjataan nyt kuitenkin rakennuksen entinen käyttötarkoitus. Sehän toimi Äänekosken maalaiskunnan kunnantalona vuoteen 1959. 1960 Äänekosken maalaiskunta liitettiin Äänekosken kauppalaan,
- Silläviisiin
Sillälailla siinä tuli vahvaa tietoa itse kukkahatulta
- Pekune
Hyvä, että heti kohta korjattiin tuo vuosiluku, mutta talon käyttötarkoituksen sentään sain korjattua oikein.
- palopäällikköö
Äänekosken tulipalotaloon pääsee muuttamaan takaisin vasta vuoden lopussa
Nyt kävi tuhopolttajalle kalliiksi.- Niiihhh
Voi kun jännää aina löytyy uusi luukku pikku narkkarille
- Niin_tai_sitten_ei
Niiihhh kirjoitti:
Voi kun jännää aina löytyy uusi luukku pikku narkkarille
Ei ehkä kuitenkaan ihan helposti löydy...Kuka haluaa vuokrata asuntoa henkilölle jolla on merkintä tuhopoltosta ? Vuokrasitko itse oman asuntosi tuhopolttajalle ?
- Kyllävainn
Kyllä minä ottaisin pikku diilerin hoiviini sais hyvät vuokra rahat
- höpöukkoja
Ihan varmaan saisit rahat. Kaikenlaista haaveilijaa täälläkin on :) Lehmätkin lentää :)
- manimanimani
Tuollaisilla kunnan eläteillähän lyödään tänä päivänä kovastikin rahoiksi kun otetaan niitä vahditaviksi ja elätettäviksi. Nuo hoitohommathan on on ulkoistettu kunnilta jo kauan sitten isolla rahalla.
- pöljiäriittää
ota ihmeessä vahdittavaksi,huikee idis!
- Helppoaon
Diileri tienaa tuplasi enemmän kuin nämä perse ruvella tienaavat duunarit.
- veroherra
Helppoaon kirjoitti:
Diileri tienaa tuplasi enemmän kuin nämä perse ruvella tienaavat duunarit.
Mites diilerin eläke,paljonko kertyy?
- Ettsillälailla
Diileri ei jää koskaan eläkkeelle se painaa hautaan asti
- Lääkäritietoa
Niin painaa ruiskulla suoraan suoneen,totta turiset
- Ettsillälailla
Herskaa hihaan ja kokkelia nokkaan
- hoitokodinpomo
Onhan noita ja useampia ja hemmetin hyvät korvaukset päätä kohden. Ei tarvii duunarin hommia kysellä, katsellaan ennemmin uutta Audia.
- naama_leka
illi ????
- kivetty
Kaitsu...????
- lossintie
Hesku????
- itämaantietäjät
mikälie puliukko oli,yhteiskunnan loinen
- Eiköhävetä
Eikös sinun tenukepin aikaan saannos ole
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1207081Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1214855L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa634126TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a143424Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7082181Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2521581- 671415
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581398Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j561354Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä221216