Yh-äitinä oleskeleva ystäväni kertoi tänään tavanneensa mukavan miehen keväällä. Olivat tavanneet baari illan aikana ja ajautuneet samaan osoitteeseen, sen merkeissä. Ystäväni ajattelli ettei olisi enään tavannut kyseistä miestä, mutta oliki väärässä. Hän oli saanut ongittua jotenkin ystäviensä avulla kaverini numeron. Mies oli ihan suoraan puhelimessa ehdottanut seuraavanlaista sopimusta. Ajatus oli että he olisivat tapaillet seksin merkeissä satunnaisesti (mikä ystävälleni kyllä olisi kelvannut) mutta mies olisi myös halulas maksamaan 40-50€ tapaamisista, sen takia että tämä pysyisi täysin salassa. Nyt ystäväni miettii asiaa ja kysyi minunkin mieliipiteeni. Itse näytin vihreää valoa kysymykselle. Ystäväni on kumminkin tässä vuosien saatossa muutamaan otteeseen valitellut kun ei oikein ole minkäänlaista seksielämää, saati edes aikaa jörjestellä vapaa iltoja. Nyt olisi helppo melko varma seksi kumppani, ja tuo raha olisi vain plussaa toukkaan yh-äidin arkeen. Mitäs mieltä te olisitte tuollaisesta järjestelystä?
Yh-äidit hei
16
2330
Vastaukset
Ilman muuta kannatan ehdotusta saa molempia seksiä ja rahaa kaikillehan tuo kelpais.
- Ööhöhööö
Ja sen tippurin kaupan päälle 😂
- Rahaeikasvaomenapuussa
Miesnäkökulmasta ihan ok jos haluaa maksaa ja nainen on valmis antaan rahasta.
Varmaan parasta näin.- Rahaeikasvaomenapuussa
Onko sulla joku tippuriongelma?
Ei sitä saa jos toisellakaan ei sitä ole.
Ja aina voi käyttää kortsua.
- reppumies70.gmail.com
Ei tuossa mitään pahaa ole jos kumpikin on tyytyväisiä järjestelyyn.
Hei
Ihan kyllä kuulostaa järkevältä tuo ajatus. Huomaa että vain miehet tätä on kommentoineet ja yksi pihtaava yh äiti.
Minusta tuossa ei ole mitään pahaa ja kun molemmat järjestelyn hyväksyvät se on ok.
Eihän tässä raha juurikaan näyttele isoa osaa mutta on toki naisena hyvä lisä tähän.
Kyllä minäkin olen rahaa ottanut vastaan.
Toivon että tuo seksisuhde vain on molemminpuolinen ettei vain niin että mies soittaa ja ilmoittaa milloin on tulossa.
Oikeasti suosittelen tuota koittamaan- Anonyymi
Rahallahan siitä tehdään juuri se että silloink un se mies sitä haluaa eikä tarvitse välittää pätkääkään naisen haluista ja fiiliksistä. Kyse on huoraamisesta kun rahalla annetaan.
En nää tossa mitään ongelmaa....tuskin kaverisi haluaa että kyselet täältä neuvoa,vaikka tää nyt on anonyymia toimintaa...
Jäin miettii, että miksi se mies haluaa maksaa, jos hän voisi saada kaveriltasi ilmaiseksikin? Tuskin se raha sulkee kaverisi suuta? Onko se mies varattu, jos kerran haluaa rahalla maksaa toista hiljaiseksi? Vai onko se vain hänen kannaltaan ajateltu niin, että jos hän jää kiinni sun kaverisi kanssa muhinoimisesta, niin hän voi sanoa olleensa vain prostun kanssa. Vai kiihottaako sitä toista se, että hän pääsee käymään maksullisella?
Mutta eihän siinä mitään, jos se molemmille sopii. Ihan vapaasti voi siihen suostua. Onhan se raha tuokin, vaikka halvalla meneekin. Vaikka luultavasti siinä käy niin että tapaamiset hoituu vain silloin kun mies sitä seksiä haluaa. Tuskin hän alkaa maksamaan joka tapaamisesta silloin, kun nainen sitä ehdottaa.Hei. Kerrohan tuosta baari löydöstä lisää?
Kävin pari vuotta sitten, erään yh-äidin luona useita kertoja. En vienyt rahaa, mutta joka kerta jonkin lahjan, joko toivotun tai yllätyksen, yleensä jotakin mistä me molemmat nautimme. Rahaa en tarjonnut, eikä hän pyytänyt, joitain pieniä apuhommia tein kyllä.
Miksi ei raha-avustustakin voisi antaa, jos se molemmille sopii.- Voi.pyhä.yksinkertaisuus
Mies petää ja haluaa naisen vieraan seksikumppanin maksamalla hiljaiseksi?
Onko tuo noin vaikeaa oivaltaa?
Nähtävästi on, kun lukee noita vastauksia?
Surkeaa että luuserimiehet, oman naisensa pettäjät, saavat niin helposti seksiä niissäkin tilanteissa, joista paistaa selvästi läpi, että ollaan pettämässä vakikumppania. Tällaiset luuserit ansaitsisivat kunnon potkut persuksille, eikä mitään muuta! - Anonyymi
Prostituutiota..
Verot pitää piparinkin myymisestä maksaa... - Anonyymi
Hei! voisin hyvin sun yh äiti ystävän kanssa nauttia ,eikä ole sukup.taut.
Ketjusta on poistettu 20 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523406Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512389Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu121194- 1121169
Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per48937Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va9913Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019870- 46864
- 36692
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt196666