Keskiaikamarkkinoista on tullut kokoomusporukoiden vuosittainen ryyppyjuhla ja rahastuskeino.
Kun on pviinibaarin pääorganisaatioporukassa mukana, niin kaikki ovet on auki kaupungissa.
Kohtako kehutaan taas onnistumista? Yleisökato ja myyjäkato oli pöyristyttävä!
Onnistuneina tapahtumavuosina näkyi kaupungilla keskiaikaväkeä markkinoimassa tapahtumaa ja etsimässä paikallisia taitureita ja käsityöläisiä tapahtumaan.
Ratsastettiinko aikaisempien vuosien menestyksellä ja jäikö myyntityö ja markkinointi aikaisemmille yhteistyökumppaneille tekemättä?
Local crewin huonosti opastetut järj.valvojat saivat jopa tampereentien liikenteen pysäytettyä antamalla ristiriitaisen ohjeistuksen akueelle kulusta.
Uusittu organisaatio onnistui näyttävästi sössimään tunnelman, karkoittamaan yleisön ja suututtamaan myyjät. Viinibaarissa luodut ideat jäivät hämäriksi, sekaviksi ja lässyiksi.
Ohjelmasta...muutama
Kuka täyspäinen kuuntelee 7e kaljamuki kourassa (0,4l) kun joku lukee historian kirjaa?
Ketä kiinnostaa katsella kun puiston valtaavat nunniksi pukeutuneet porvari mammat?
Miksi lipunhinnoissa ei ollut järjen häivää?
Minkä takia järjestysmiehillä oli aikataulut kulkusuunnat ja ohjeistus kateissa?
Katleena, nyt on peiliinkatsomisen paikka!
Kuvittelitko tehtävän helpoksi? Edelliset aktiivit kenties laiskoiksi?
Millainen lasku localilta lähti järjestysmiestöistä, aitojen ja pääportin rakentamisesta 😂 talkooporukalla. Kuka valinnoista hyötyi?
Keskiaika-katleena ja kokoomus.
8
945
Vastaukset
- konsulenttien.fattaHML
Tyypillistä tavastehusilaista bisniskäyttäytymistä.
- Eikestä
Pahoitin ja muutan taas tänäänkin Poriin.
- Siltsu
Pahoitin mieleni ja muutan Bankokiin.
- bh9393
Pravda kertoo puolueettoman totuuden.
- SillanAlla
Pankokissa voi vetää rauhassa metaa.
- Peiliin
Kovin on kaukana vanhan tapahtuman hyvä meininki. Peilikauppaan!
- Demaritrolli
Tapahtuman vetäjäfirman hallituksen puheenjohtaja Katleena Kortesuo blogissaan:
En ole minkään puolueen jäsen. Tunnen sympatiaa lähinnä Kokoomusta ja Piraatteja kohtaan. Joskus olen kallellani vihreisiin; harvakseltaan ja humalassa jopa SDP:hen ja Keskustaan. Sen sijaan Perussuomalaisia, Vasemmistoliittoa, Kristillisiä ja pienpuolueita minun olisi vaikea äänestää. RKP:sta minulla ei ole mielipidettä. - Kaupunkiautiorouvarautio
Punaviininhuuruisia visioita, onnistumista ja omaakehua... selkääntaputtelijoita piisaa. Ihanaa, ihanat naiset! -Noitalauma hokee tuota kulunutta mantraa täälä paikallisen hienostokippolan tunnelmassa kooten kuppikuntia, joilla kahmia paikat johtokunnista ja äänestää ulos erimieltä ihanuudesta olevat. Rautio komppaa onnistumista ja lupailee lisää epäoikeudenmukaista kaupungin tukea jo muutenkin omavaraiselle yritykselle. Sovittuna asiana voidaan pitää, että ne rahat jää hyväveliverkoston jaettaviksi tuonnempana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksei voitaisi vaan puhua asiat selväksi?
Minulla on ollut niin kova ikävä sinua, etten oikein edes löydä sanoja kuvaamaan sitä. Tuntuu kuin jokainen hetki ilman481538Sunnuntai terveiset kaivatulle
Maa on vielä valkoinen vaikka vappu lähestyy, otetaan pitkästä aikaa pyhä terveiset kaivatullesi tähän ketjuun !!761355- 221050
Olen päivä päivältä vain varmempi siitä että rakastan sinua
Onhan se tällä tuntemisen asteella jokseenkin outoa, mutta olen outo ja tunne on tunne. 😊871026- 87955
Ai miehillä ei ole varaa maksaa
Treffejä naiselle johon on ihastunut? Ihanko totta dusty miehet? Tekosyy. Haluatko laittaa 50/50 kaikki kulut parisuhtee187896Olet mielessäni
viimeisenä illalla ja ensimmäisenä aamulla. Ihastuin sinuun enkä voi tunteilleni mitään. Jos uskaltaisin, tunnustaisin s20841Verovähennysten poisto syö veronkevennykset pieni- ja keskituloisilta
Kokoomuslaiset ja perussuomalaiset kansanedustajat jakavat kilvan postauksia, jossa kerrotaan miten kaikkien työssäkäyvi99835- 82811
Hei rakas mies. Olisi yksi kysymys, mielellään rehellinen vastaus edes täällä..
Mitä sinä minusta haluat?70769