Jouduin karmean linuxhomotuksen uhriksi!

linuxhomotuksen.uhri

Olin lauantai-iltana viettämässä ihanaa iltaa kummankin mallityttökaverini kanssa yökerhossa. Mukana oli myös tärkein työkaluni, Surface Probook Premium kaikilla mausteilla (i7 yms).

Vietettiin laatuaikaa keskenämme, nautimme virvokkeita ja toistemme seurasta. Muistelisin päivittäneeni puolen yön aikaan Surfaceen elokuun päivityksetkin. Tarkoitus oli lähteä aamuyöstä viettämään jo perinteeksi muodostuneita jatkoja hotelliin.

Mutta mitä sitten tapahtuikaan! Itse en muista mitään.

Heräsin nimittäin tänä aamuna sairaalasta. Lääkärin mukaan minut oli huumattu, laitettu kenties juomaani tyrmäystippoja tai jotain vastaavaa. Sellaista kuulemma sattuu. No entäpä mitä muuta?

Huoh, nyt menee noloksi. Minut oli löydetty ravintolan lähistöltä sivukadulta housut nilkoissa. Peräsilmästäni oli pilkistänyt 16cm USB-muistitikku, johon kiinnitetyssä lapussa oli lukenut: NSA korkattu.

Päivystävä lääkäri oli tarkastunut muistitikun, ja se sisälsi hänen mukaansa linuxin asennuslataajan! Itse en ole sitä nähnyt, koska tikku oli toimitettu heti dna-tutkimuksiin tekijöiden tunnistamiseksi.

Myös rakas Surface-koneeni on kateissa, enkä ole kuullut kummastakaan mallityttökaverista toistaiseksi mitään. Tässä on kauhea hässäkkä päällänsä, kun ei tiedä mitä kaikkea on tapahtunut ja kenelle.

Toin tämän tapahtumakuvauksen julki heti, kun pääsin vanhempieni koneelle. Heille en ole uskaltanut kertoa vielä mitään, koska olotila on tällä hetkellä aika hävettävä.

Olkaa siis varuillanne yökerhoissa, ainakin jos teillä on hämäräväkeä kiinnostava Surface mukananne! Saatatte joutua mahdollisesti väkivaltaisen linuxhomotuksen uhriksi!

11

138

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kunnia-meni-maine_kasvoi

      Sellaisia ne kadonneet mallitytöt ovat, "panevat" pikkupojan pikkupään niin sekaisin että alkaa keksimään toinen toistaan omituisempia juttuja.

    • tiedän_totuuden

      Plot twist: "mallityttökaveri" oli Seppo.

    • linuxhomotuksen.uhri

      Voi ei! Muistitikku oli siis 16Gt eikä cm. Tuolle yhdelle kommentoijalle tiedoksi, että itsekin olen nuori nainen. Minulla ei ole mitään homoja vastaan. Olen vaan tapahtuneesta aika ulalla ja olo on kuin olisi tullut raiskatuksi.

      • pist.tikku.pers....ja.ui

        Kukaan , ei kukaan huoli Microsoft Surfacea, tai no kai joku Windowssari haluaa palvonnan kohteen jos pullon/purkkien keräily ei ole kyllin tuottavaa.


    • Winhihhulin säälittävyys venyy jo uskomattomiin lukemiin.

    • Nyt-lähti-linux-koneelta

      Minut oli löydetty ravintolan lähistöltä sivukadulta housut nilkoissa. Peräsilmästäni oli pilkistänyt 16cm USB-muistitikku, johon kiinnitetyssä lapussa oli lukenut: LINUX on korkattu.

    • harrastajille

      Saatatte joutua mahdollisesti väkivaltaisen linuxhomotuksen uhriksi!

      • huomattu.on

        Palstan ainoat homottelijat ovat keskenkasvuisia Windows-käyttäjiä joilla on epävarmuutta omasta seksuaalisesta suuntautumisestaan.


      • prossutkin-hitsaa
        huomattu.on kirjoitti:

        Palstan ainoat homottelijat ovat keskenkasvuisia Windows-käyttäjiä joilla on epävarmuutta omasta seksuaalisesta suuntautumisestaan.

        Millä sinä nuohoat takaportteja, löylykauhallako?


    • Anonyymi

      Onkohan tuo aloitus vieläkin ajankohtainen?

      • Anonyymi

        Todnnäköisesti Windowstrollla housut nilkoissa edelleen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      190
      1965
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      113
      1063
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      114
      1052
    4. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      21
      775
    5. 53
      720
    6. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      32
      663
    7. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      42
      618
    8. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      175
      557
    9. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      45
      528
    10. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      9
      492
    Aihe