Oletteko runkut saaneet karhuja kumoon ?

Runnkkuu

Kuinka on jahdit menneet ? Onko trikiinivapaita kontioita kaatunut ? Luontoperseitä vituttaa kun karhukoirat haukkuu ja pyssyt paukkuu !

5

285

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jänkäjoonas1

      Kylhän myö ollaan. Ootko sie kaivanunna porkkanat jo poes muasta, ennenkö routa tulloo?

    • Wauuuh

      Onko mahtava tunne olla osa luonnon tuhoa? Runkkaisitte edes että orkut tulisi muusta kuin karhujen vainoamisesta. On se maailma kapea kun katselee tähtäimen läpi.

      • naimma-aslakki

        Niihä meiltä tulleeki siitä muusta, ku ei meiän tarvihe runkata mithään elukkaa aatellen ja katellen, niinku siun pittää, vaan met runkathaan runkkaamisen ilosta, kun sille pääle satuthaan, tai akka on lakannu antamasta eikä tyttärhiäkään löyvy siihen häthään. Ja kun ussein runkathaan, niin siitä saapi sitä ruista ranteeseen.


      • Soikhiapää

        Mutta jo vain poro on parasta.


    • naimma-aslakki

      Olemma saanheet. Vaikka karhun suu on karvainen, niim pyssymies ei pelkhää, piipun se työntää karhun suuhun ja haulipussit selhkään, hippulakippulahyssynmyrssyn antaa ampua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      138
      13222
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      85
      3675
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      123
      2978
    4. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      279
      1410
    5. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      37
      1393
    6. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      151
      1339
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      115
      1284
    8. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1214
    9. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      81
      1071
    10. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      205
      989
    Aihe