Rooma marraskuussa

Käynyt

Kokemuksia Roomasta marraskuun puolessavälissä? Olen käynyt Roomassa, mutta en tuohon aikaan. Onko vähemmän turisteja kuin kesällä? Mitä pitäisi ottaa huomioon?

5

1549

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hhjhjkhjlkhjkh

      Roomassa on aina turisteja. Voihan niitä marraskuussa olla jonkin verran vähemmän, mutta suosittuihin kohteisiin on kuitenkin jonoa.

      Keli voi olla kuin suomalainen kesäpäivä: on kylmä ja vettä sataa. Tai sitten lämmintä, poutaa, mutta illaksi viilenee.

    • zoromnoo

      Mä en suostu Roomaan menemäänkään kuin loka-helmikuussa. Muulloin ihan liikaa turisteja ja/tai liian kuuma.

    • Polo

      Joo. Rooma on aina hyvä asia. Ihan sama koska. Sydän syksy on siitä kiva, että kaikki kulttuurirarjonta pyörii täysillä eikä ole vain tursiteille suunnattua. Ja kuten sanottu, sää on kuin lapsen perse, ei koskaan tiedä mitä sieltä tulee. Mutta entäs sitten? Aika siellä kuluu joko sisä- tai ulkotiloissa.

    • Sdghdfg

      Vielä syyskuussa Roomassa voi olla
      hyydyttävän kuumaa. Talvikaudella jaksaa kävellä pidempään, nestehukka ei iske ja nähtävyyksiin on lyhemmät jonot.

    • italiootti

      Kuumuus ei haittaa jos ottaa hotellin uima-altaalla ja toimivalla ilmastoinnilla! ainakin Villa Borghesen alueella on ja muuallakin on

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1379
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      46
      758
    3. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      65
      707
    4. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      88
      704
    5. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      669
    6. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      143
      630
    7. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      62
      628
    8. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      618
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      51
      602
    10. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      47
      591
    Aihe